Memoriál J. Vejlupka Lysá n/L.
Mládež i dospělí, všichni to členové mělnického veslařského klubu, který letos 7. října slaví 125 let svého založení, se zúčastnili veslařských závodů v Lysé nad Labem.
Tyto tradiční závody se konaly o víkendu 27. a 28. května. Počasí v sobotu přálo spíše surfařům, takže závodníci sváděli boj nejen se soupeři , ale i s vlnami. Přesto náš klub zaznamenal nejeden úspěch.
Dorostenci Jan Andrle a Martin Müller zvítězili na dvojskifu a Jan Andrle ještě přisadil vítězství na skifu, když na druhém místě za ním dojížděl jeho spolubojovním z dvojskifa Martin Müller.  Další zlato v sobotu přidali starší žáci Adam Vajner, Martin Oškera, Jiří Kletečka, Radek Váňa s kormidelníkem Michalem Kletečkou. Druhé místo na skifu vybojoval Martin Hrnčíř v kategorii dorostenců. Nadějný závodník s perspektivou Jirka Hora vybojoval 3. místo na skifu v dorostencích. Andrle, Müller,Brtek a Hora obsadili v kategorii dorostenců 2. místo na čtyřce bez kormidelníka. Další mělnická loď, párová čtyřka, obsadila 3. místo a to v sestavě Müller,  Brtek, Hrnčíř a Hora.
Václav Valsa a Petr Vondrouš vybojovali 2. místo na dvojskifu mladších žáků. 3. místo pak obsadili Přemek Martinec a Tomáš Petrů. 2. místo obsadil ještě na skifu mladších žáků Václav Valsa, 3. Petr Vondrouš a 4. Tomáš Petrů.
V kategorii skifu starších žáků získali mělničtí ve třech jízdách tři  2. místa, o která se postarali Adam Vajner, Jirka Kletečka a Radek Váňa. Na 3. místě pak dojel v jedné z jízd Vojta Chaloupka.
V neděli se počasí rozhodlo přiostřit a vlny na Labi se začaly zvedat ještě výš. Zejména mladší závodníci měli co dělat, aby se proti silnému větru prodrali do cíle. Přesto jsme ukořistili několik úspěchů.
1. místo získala párová čtyřka  mladších žáků Martinec, Petrů, Vondrouš, Valsa a kormidelník Kletečka M. Vítězství si odnesl též dvojskif starších žáků Kletečka J. a Váňa R.
2. místo obsadil dvojskif starších žáků Oškera, Vajner a  mladší žáci Vondrouš, Valsa.
3. místo vybojoval dvojskif starších žáků Chaloupka, Frolík, kde pro Frolíka to byl úplně první závod a tak dvě poražené lodě v tomto závodě je úspěch.
Mělnická čtyřka starších žáků byla bohužel diskvalifikována.
V neděli po obědě se začal vítr opravdu přiostřovat, zvedal nepříjemné vlny a  právě do takového počasí byl odstartován poslední závod osem veteránů. Mělničtí se utkali s osmou domácího oddílu v pěkném a vyrovnaném souboji, ze kterého nakonec vyšel vítězně a radostně domácí klub.
Mělničtí veslaři se dále připravují na prestižní závody primátorských osmiveslic, které se konají 3. a 4. června v Praze.

29. května 2006,  Honza Krejza, foto: T. Kletečka, m.