Veslaři z Mělníka v souboji s polabskými oddíly
Pravdu měl ten, kdož vytrval v přesvědčení, že i letošní léto se lidé stáhnou k vodě, dohnáni tam pražícím sluncem a horkem. Ti, kteří se přijeli svlažit na umělou závodní dráhu pro vodáky v Račicích, mohli o uplynulém víkendu 10. a 11. 6. 2006 sledovat na tomto závodišti veslařské závody Oblastní přebor Labe. Slunce a počasí přálo po oba dny a zejména v neděli shlíželo na úspěchy mělnické veslařské mládeže.
V závodě dvojek bez kormidelnic dorostenek zvítězily Nikola Reichlová a Kristýna Malá, které spolu s Katkou Kočovou a Denisou Prepslovou, získaly ještě zlato na čtyřce nepárové bez kormidelníka. Na čtyřce párové pak obsadily druhé místo v sestavě Reichlová, Malá, Prepslová, Vybíralová. S šesti startujících lodí stály na startu skifu dorostenců tři mělnické. Vítězství urval s přehledem Jan Andrle, 5. místo Martin Müller a 6. Martin Hrnčíř. Andrle a Müller navíc dojeli druzí v závodě dvojskifů dorostenců. Výše tři jmenovaní společně s Jirkou Horou skončili třetí na párové čtyřce.
Skvělých výsledků dosahovali, žáci starší. Sestava Váňa, Kletečka J., Oškera, Vajner, korm Kletečka M. získala zcela přesvědčivě 1. místo na čtyřce párové i nepárové.
Mladší žáci nemohli ukázat svoji připravenost na čtyřce, neboť do jejich závodu se nepřihlásila žádná jiná loď. Zlato získali na dvojskifu Valsa, Vondrouš, na skifech dojel Valsa první a Vondrouš hned druhý.
Druhé místo na skifu mladších žáků získal ve svém ročníku Přemek Martinec, na dvojskifu ve společenství s Neratovicemi Petrů a nakonec Klára Oškerová na skifu mladších žákyň, pro kterou to byl zcela první závod.
Posledním závodem nedělního odpoledne bylo tradičně klání osem mužů. Do závodu nasadili své posádky tři polabské kluby - Louny, Pardubice a Mělník. Celou čtvrtinu závodu se mělničtí veslaři drželi v čele, avšak pak nastoupila silnější posádka Pardubic. Od té chvíle se strhl kvalitní souboj Pardubic a Mělníka, neboť mělničtí nedarovali nic zadarmo. Nakonec se radovali z druhého místa se ztrátou pouhé délky lodě za vítězem.
Všechnu omladinu lze ve dnech 12. – 16.6. vídat po celý den na řece Labi, kde se intenzivně připravují na Mistrovství České republiky žactva a dorostu, které se koná 24. a 25.6. v Račicích.

12. června 2006,  Honza Krejza, foto: Tomáš Kletečka