MČR Račice 2006
Mladí mělničtí veslaři v kategoriích do 16 let věku bojovali o uplynulém horkém červnovém víkendu o nejcennější trofeje na Mistrovství České republiky žactva a dorostu, které se konalo v Račicích.
Klub veslařů mělnických přivezl na závody jednu z nejpočetnějších výprav a rovněž jednu z nejúspěšnějších. Finálové závody přišly na pořad v neděli, kdy se teplota šplhala nad 30°C a počasí bylo tropické. A tady jsou úspěchy mělnických!
Druhé místo získal Václav Valsa na skifu žáků mladších ročník 1994. V kategorii skifařů o rok starších získal rovněž stříbro Přemek Martinec. V početné konkurenci získal náš klub 4.místo v kategorii čtyřek s kormidelníkem starších žáků zásluhou posádky Adam Vajner, Martin Oškera, Jirka Kletečka, Radek Váňa a kormidelník Michal Kletečka. Tato posádka ještě vybojovala šesté místo v kategorii čtyřek nepárových. Následoval krásný závod skifů dorostenek, kde zvítězila Denisa Čvančarová nad svou velkou rivalkou z Děčína. Chvíli na to svedla urputný souboj o první místo Kristýna Malá a Nikola Reichlová na dvojce bez kormidelníka. Nakonec z toho bylo druhé místo po velmi krásném souboji. V následujícím závodě obsadil Tomáš Petrů 4. místo na dvojskifu žáků mladších ve společenství s Neratovicemi. Chvíli na to slavil mělnický klub opět medaili, tentokrát bronzovou, kterou za mladší žákyně vybojovala Klára Oškerová. Další velký úspěch slavil KVM 1881 hned po poledni, kdy zvítězila Denisa Čvančarová ve společenství s Terezou Smutkovou z Litoměřic na dvojskifu dorostenek. Stejná kategorie slavila o chvíli později zisk stříbrné medaile na nepárové čtyřce v sestavě Katka Kočová, Denisa Prepslová, Kristýna Malá a Nikola Reichlová. Vítězství, avšak jen v B finále, tedy celkové 7. místo získal dvojskif Jan Andrle a Martin Müller. Martin Müller získal navíc osmé místo na skifu dorostenců, avšak Jan Andrle zazářil a vybojoval na skifu úžasnou stříbrnou medaili. Velice hezký pohled se naskytl mělnickým příznivcům na závod čtyřek s kormidelníkem žáků mladších. Sestava Přemek Martinec, Tomáš Petrů, Vašek Valsa, Petr Vondrouš a kormidelnice Katka Kočová zcela deklasovala zbytek závodního pole a nenechala nikoho na pochybách, komu patří zlaté medaile.
Napětí do poslední vteřiny přinesl závod čtyřek párových dorostenek bez kormidelnic. Vítězství připadlo jednoznačně posádce Katka Kočová a Martina Vybíralová ve společenství s Litoměřicemi a Pardubicemi. Ovšem druhé místo připadlo Brandýsu nad Labem a to jen o jedenáct setin vteřiny před čistou mělnickou posádkou, která jela v sestavě Denisa Prepslová, Kristýna Malá, Denisa Čvančarová a Nikola Reichlová. Patří jim bronzové medaile a obdiv klubových kolegů za jejich boj do posledního metru.
Bojovně se o umístění mezi nejlepšími prala i Petra Beroušková na skifu starších žákyň. Její boj ji vynesl krásné čtvrté místo. Posledním závodem byla osma dorostenců. Ve společenství s Pardubicemi jeli mělničtí Jirka Hora, Martin Müller a Jan Andrle. Jejich úsilí je vytáhlo ze šestého místa na místo čtvrté a tím pádem poslední úspěch mělnických při tomto republikovém mistrovství.
Tímto byla završena hlavní část veslařské sezóny, do které vložili své velké úsilí trenéři Dana Grudová, Pavel Čvančara, Zdeněk Krejza, Radek Andrle, Martina Martincová, Pepa Vondrouš a velký "lídr" Tomáš Kletečka. Dík patří i hlavním sponzorům Pojišťovna Kooperativa a město Mělník kteří svojí podporou pomohli závodníkům k zisku jedenácti medailí a tím tak vyrovnali loňský výkon.

25. června 2006,  Honza Krejza, foto: Mirek Oškera
Přemek MartinecKristýna Malá a Nikola Reichlová
Jan AndrleDenisa Prepslová, Katka Kočová, Kristýna Malá a Nikola Reichlová
Čtyřka mladších žáků v první dráze z pohledu komentátora. Náskok dostatečný.Já už mám dost, tamtěm dejte. Že by Katka se svými dvěmi zlatými a stříbrnou medailí byla neúspěšnější účastnicí zájezdu do Račic? Na obrázku s Martinou Vybíralovou.

(c)2006 kvm 1881 - jednotlivé části díla jsou chráněny autorským právem a je možno je použít pouze se souhlasem majitele.