Podzimní regata Neratovice
Krásné babí léto trochu polevilo v sobotu 16.9., ale to nemohlo odradit mělnické závodníky od účasti na Podzimní regatě v Neratovicích. Svižný vítr pomáhal závodníkům na cestě do cíle a svou příležitost využil v závodě skifů žáků mladších Václav Valsa, který si s tratí poradil nejlépe a získal první zlato pro mělnický klub. V náročné konkurenci pěti lodí si pro zlaté medaile dojel dvojskif žáků starších Radek Váňa a Jiří Kletečka. Překvapením a zároveň samozřejmě radostí bylo pro mělnickou výpravu vítězství čtyřky s kormidelníkem žáků starších. Posádka Chaloupka, Hrnčíř, Frolík, Kletečka M a kormidelník Valsa. předvedla krásnou jízdu i v tak náročných podmínkách, jaké připravil vítr a vlny na Labi.
Ze závodů čtyřek získal mělnický klub ještě jedno zlato a to zásluhou posádky Valsa, Vondrouš, Martinec, Petrů a kormidelník Kletečka M. v závodě čtyřek žáků mladších.
Jako poslední závod byl zařazen dvojskif smíšených posádek žáků a žákyň starších. Většinou mělnicko – neratovické posádky se utkaly na trati 500 metrů a vítězství si odnesl Václav Valsa společně s Neratovickou Pospíšilovou.
Z mělnické výpravy si tak každý závodník odnesl medaili. Závodů se neúčastnily úspěšné mělnické dorostenky, které se nyní připravují na slavný závod Primátorských osmiveslic, který se uskuteční 23. a 24.9. v Praze. Již nyní jim držíme palce.

18. září 2006,  Honza Krejza

Vítězové prostěradlové války...nebo že by počátek přestavby čtyřky na plachetnici?
Vašek vyhrál už kde co s kdekým. Ale s ženskou to je asi poprvé.

(c)2006 kvm 1881 - jednotlivé části díla jsou chráněny autorským právem a je možno je použít pouze se souhlasem majitele.