Vítězky primátorek z Mělníka
Na začátku června letošního roku postihla naši nejdelší řeku Vltavu velká voda, která kromě jiného znemožnila pořádání jednoho z nejprestižnějších veslařských závodů Pražských primátorek. Tento slavný závod se tak přesunul na víkend 23. – 24.9. a v roce 2006 se konal již 93. ročník.
Pro mělnické veslaře byl tento ročník slavnostnější, neboť po dlouhé době vyslal do bojů o medaile osmu mělnických dorostenek. Sestava šesti mělnických dívek byla podpořena Smutkovou z Litoměřic a Příhodovou z Pardubic. Mělnická děvčata pak jela ve složení Martina Vybíralová, Kateřina Kočová, Denisa Prepslová, Kristýna Malá, Denisa Čvančarová a kormidelnice Kristýna Grudová.
Závod primátorských osmiveslic je záludný svou zatáčkou, jejíž průjezd soupeřící posádky předem často trénují. Ovšem i po úspěšném projetí zatáčky čeká na rozjeté osmy cílová rovinka, kde umělé kolmé vltavské břehy způsobují, že se vlny odrážejí a vytváří pod železničním mostem velmi neklidnou vodu. Do takovéto cílové rovinky vjela mělnická loď bok po boku vedle společenství Slavia Praha a Brandýs nad Labem. Obě lodě soupeřili v těsném finiši a bylo jen otázkou pevných nervů, která posádka dokáže strhnout vítězství na svou stranu. K naší velké radosti ty pevnější nervy měla právě posádka společenství Mělník, Pardubice, Litoměřice.
Po dlouhé době tak putuje jeden z primátorských triumfů do veslařského klubu pod mělnickým zámkem a my děvčatům srdečně blahopřejeme.25. září 2006,  Honza Krejza


Posádka s pevnějšími nervy. Blahopřejeme.

(c)2006 kvm 1881 - jednotlivé části díla jsou chráněny autorským právem a je možno je použít pouze se souhlasem majitele.