Mistrovství České republiky ve veslování družstev
Na umělém vodním kanále pro vodní sporty v Račicích se uskutečnilo Mistrovství České republiky družstev ve veslování. Do těchto závodů se každý rok nominuje 12 oddílů, které přes sezónu nasbírají v různých bodovaných závodech nejvíce bodů podle stanovených pravidel.
Nádherné slunečné počasí přivítalo veslaře v sobotu 30. září a přálo tak rozjížďkám. Z rozjížděk obsazených skvělými soupeři se nakonec do nedělního finále probojovalo deset mělnických posádek.
Počasí na nedělní finále již vůbec nepřálo a závodníky občas skropil i déšť. Prvního úspěchu pro mělnické barvy dosáhla posádka čtyřky s kormidelníkem žáků mladších Přemek Martinec, Petr Vondrouš, Tomáš Petrů, Václav Valsa s kormidelnicí Kateřinou Kočovou. Tato posádka zvítězila naprosto suverénně s velkým náskokem. Václav Valsa přidal i první místo na skifu mladších žáků, které získal po velice vyrovnaném závodě. Další prvenství získala Denisa Čvančarová na skifu dorostenek. I ona zvítězila s jednoznačným náskokem.
Do celkového bodování přispěla i Kristýna Grudová, která zvítězila na čtyřce bez kormidelnic juniorek ve společenství s LS Brno. Na dvojce bez kormidelníka získaly druhé místo dorostenky Nikola Reichlová a Kristýna Malá a společně s Denisou Prepslovou a Denisou Čvančarovou získaly druhé místo i na čtyřce párové. V obou závodech nestačily jen na své tradiční soupeřky v těchto disciplínách s kterými se setkávaly po celou sezónu. Velmi pěkný souboj svedl na skifu dorostenců Jan Andrle. Dojel s jistotou na druhém místě.
Nakonec získal mělnický klub i jedno třetí místo zásluhou čtyřky bez kormidelníka dorostenek, která jela v sestavě Martina Vybíralová, Katka Kočová, Denisa Prepslová, Kristýna Malá. Mělnický klub skončil v soutěži družstev ke konci první desítky, bohužel přesné umístění jsme v době vzniku článku neměli k dispozici.
Tím zakončili veslaři letošní sezónu a čekají je pouze závody na domácí vodě, které se konají již 7.října u příležitosti 125. výročí založení Klubu veslařů mělnických 1881.