Mezinárodní mistrovství ČR ve veslování na dlouhé trati
Slunce jistě lákalo uplynulou sobotu na procházku a kdo zavítal až k Vltavskému kanálu, mohl být svědkem výjimečné sportovní podívané. Právě 14. dubna se zde konalo Mezinárodní mistrovství ČR ve veslování na dlouhé trati.

Na trati dlouhé 6 km dokazují posádky svou fyzickou vytrvalost a pro ústředního trenéra českého veslování je tento závod ukazatelem, kdo se kvalifikuje do nominačních závodů pro mistrovství světa dospělých a mistrovství světa juniorů.
Pro mělnické veslování je důležité, že do nominačních závodů se mohou probojovat i medailisté z kategorie dorostu. Z prvního místa dvojek dorosenek se tak do nominačních závodů probojovala posádka Kristýna Malá a Nikola Reichlová. Obě děvčata za sebou mají úspěchy na čtyřce v kategorii žactva, kde neměly přemožitelky a věříme, že své skvělé úspěchy ponesou i do dalších závodů.
Do nominačních závodů se prosadili ještě dva mělničtí závodníci. Na skifu dorostenců Jan Andrle a na skifu dorostenek Denisa Čvančarová. Oba obsadili ve svém závodě druhé místo. Oba závodníci patří také v mělnické veslařském klubu k těm nejúspěšnějším a své kvality jen potvrdili v při těchto důležitých závodech nabitých konkurencí. Letošního ročníku se zúčastnilo na 30 veslařských klubů a k tomu tradiční výprava ze Švédska a německé Pirny. Na start se postavilo okolo 350 lodí.
O závěrečnou tečku se postaral závod královské disciplíny osem můžů. V tomto závodě startovaly posádky obou mělnických mužských osem a obě se odvezly ve své kategorii zlaté medaile za první místo.
Osma mužů v kategorii B jela ve složení Bezděka K., Mojžíš M., Kletečka T., Tomáš P., Medal M., Tislický J., Krejza J., Štyler P., na kormidle Jermářová P.
Osma mužů v kategorii G jela ve složení Šnajdr V., Bůžek V., Andrle R., Karafiát, Martínek F., Šantín J., Vondrouš J., Sojka M., na kormidle Bůžková A.
Klub veslařů mělnických 1881 děkuje všem sponzorům, kteří akci podpořili finančně a také všem svým členům a příznivcům, kteří s organizací závodů pomáhali. Ahoj.16. dubna 2006,  Honza Krejza


Aktéři závěrečné tečky.

(c)2006 kvm 1881 - jednotlivé části díla jsou chráněny autorským právem a je možno je použít pouze se souhlasem majitele.