Smrtící Žába 2: Pramice
Start stylem Le Mans, jízda na dráze po směru hodinových ručiček, dramatické kolize a nárazy. To byl letošní závod na pramici.

Slabší účast by se velmi negativně odrazil na počtu obsazených pramic. Organizační výbor operativně problém vyřešil nasazením skůlu a přidáním bójky. Vznikl tak pomyslný ovál.
Od plata bylo nutno projet těsnou mezerou mezi malým platen a zatočit za žlutou bójkou. Nasledovala nejrychlejší rovinkou a další ostrá pravá zatačka kolem červené bójky a zpět k platu.
Takto se to zdá jednoduché. Jak to vypadalo v sobotu.
Zvýšený stav vody na Labi zkoušel Honza řešit lopatou. Moc mu to nešlo, ale vyčistil při tom plato. Děkujeme.
Jeden z rozhodujících okamžiků závodu. Chlapci se při hodu příliš nevytáhli a vzniklá vlásenková zatáčka přidala závodu na dramatičnosti.
Je tu někdo, kdo ještě nekormidloval? Tak se to dnes naučíš! Kláře se ve tváři zračí nadšení.
Michalovi se podařilo zaplést veslem do bójky a vzniklá ztráta znamenala jen páté místo. Se zájmem přihlíží Milan Mojžíš.
Soustředěný výkon Přemka a Jana Tislického stačil na bramborovou medaili.
V jednu chvíli to vypadalo, že Vašek chce opustit loď flopem. Nakonec ho Martin Medal přemluvil a Vašek přeručkoval po veslu ke třetímu místu.
I Martin s Honzou Krejzou byli do první zatáčky širocí, ale podařilo se jim vybojovat druhé místo.
Vojta s Petrem Kohoutem zvolili radikální brzdící manévr. Titanik se po něčem takovém potopil, chlapci vyhráli.


15. listopadu 2006, foto, text: Miroslav Oškera


(c)2006 kvm 1881 - jednotlivé části díla jsou chráněny autorským právem a je možno je použít pouze se souhlasem majitele.