Ústí nad Labem
Seriál oddílových veslařských závodů, kterých se mělničtí veslaři účastní, pokračoval o víkendu 12. a 13. května v Ústí nad Labem. Závodů se účastnili zejména nejmladší závodníci KVM 1881, kteří získávají své první zkušenosti a sebevědomí pro start na mistrovských celorepublikových soutěžích. Spousta posádek měla navíc možnost změřit ve své jízdě síly s německými závodníky z Pirny a Drážďan, kteří málokdy prohrávají.
Chceme vyjádřit radost zejména nad výsledky letošních nováčků. Mladší žákyně získali první místo na párové čtyřce, když svou trenérku Martinu Martincovou vezly na kormidle Klára Oškerová, Markéta Medalová, Bára Janíčková a Anna Hradecká. Všechna děvčata startovala i v dalších disciplínách. Klára Oškerová s Martinou Medalovou zvítězily na dvojskifu a každá zvítězila i ve své jízdě na skifu. Na druhém místě za nimi dojela posádka Anička Hradecká s Nikolou Krejsovou a Nikola přidala i druhé místo na skifu.
V kategorii žáků mladších si první místo připsali Jan Tislický a Přemek Martinec s kormidelníkem Michalem Kletečkou na čtyřce ve společenství s Ústím a Štětím. Přemek i Jan pak přisadili ještě každý ve své jízdě druhé místo na skifu. V kategorii starších žáků startovala již zkušenější posádka čtyřky párové ve složení Václav Valsa, Martin Oškera, Filip Kulhánek, Adam Vajner a kormidelník Michal Kletečka. Tato posádka obsadila první místo.
Závodů se účastnila i osma mělnických veteránů, která svůj závod zvítězila. Při dalších závodech se těšíme.
Ahoj!


15. května 2006,  Honza Krejza, foto Oškera


Vítězný Visací Zámek
KVM1881 nereprezentovala jen zkušená párová čtyřka, ale i podstatně méně zkušená čtyřka nepárová.

(c)2006 kvm 1881 - jednotlivé části díla jsou chráněny autorským právem a je možno je použít pouze se souhlasem majitele.