Memoriál Jiřího Vejlupka v Lysé nad Labem
O víkendu 2. a 3. června panovalo v Lysé nad Labem poněkud chladnější počasí. Celkem příjemné však pro veslařské závody, které se zde tradičně v tuto dobu konají.
Mělnická výprava se účastnila v hojném počtu závodníků od žactva po veterány. Největších úspěchů dosahovali mělničtí veslaři v kategorii žactva. Ve svém neohroženém vítězném tažení pokračují mladší žákyně. Párová čtyřka zvítězila v sestavě Bára Janíčková, Klára Oškerová, Anna Hradecká, Markéta Medalová. První místa na dvojskifech si ve svých jízdách vybojovaly Markéta s Klárou a Anička s Nikolou Krejsovou. Děvčata závodila i na skifech a pokud nevyhrála, tak jen proto, že vyhrála jiná mělnická závodnice.
Do kvalitně obsazeného závodu nastoupila čtyřka žáků starších v sestavě Vašek Valsa, Martin Oškera, Filip Kulhánek, Adam Vajner a zkušený kormidelník Michal Kletečka. Michal dovedl vítězně do cíle i párovku žáků mladších, kde ve společenství s Nymburkem závodil Přemek Martinec a Honza Tyslický. Oba společně získali ještě zlato na dvojskifu a každý druhé místo ve své jízdě na skifu.
V nedělním větrném odpoledni přibylo ještě druhé místo díky dvojskifu starších žáků Martinu Oškerovi a Vašku Valsovi. Všichni tito nejmladší závodníci získali podobné úspěchy i v předchozím víkendu, kdy sbírali zkušenosti v moravském Hodoníně proti soupeřům, s kterými se během roku jinak neutkají vyjma mistrovství republiky.
Svůj úspěch si v Lysé nad Labem zakusili i Jiří Kletečka a Radek Váňa, kteří na dvojskifu dorostenců získali druhé místo. Ačkoliv početná výprava dorostenců nesklidila tolik úspěchů v poli, patří jím velký dík a pochvala trenérů za organizaci a pomoc při nakládání a skládání lodí.
Zcela jiné soupeře měl současný nejlepší mělnický dorostenec Jan Andrle. Účastnil se mezinárodní juniorské regaty v německém Hamburgu odkud přicházeli jen dobré zprávy. V kategorií dorostenců zvítězil na dvojskifu a na párové čtyřce vyhrál svou jízdu v kategorii juniorů.
Fotografie ze závodů a zprávy o životě mělnického veslařského klubu můžete shlédnout na www.kvm1881.cz.