94. ročník Primátorek
Velký ohlas, dlouholetou tradici a prestiž má ve veslařském světě závod o štít Primátora hlavního města Prahy. Tento závod je zvláštní svou zatáčkou pod Vyšehradem a rozbouřenou hladinou Vltavy v prostoru cíle.
Veslaři z mělnického klubu, těšící se v současné době hojné členské základně, nastoupili do závodů celkem se čtyřmi posádkami v různých kategoriích. Nedělní ráno přivítalo na start starší i mladší veteránskou osmu, která každá ve své jízdě vybojovala čestné umístění v poli.
Mladší veteránská osma spěchala zpět ke břehu, aby svou loď předala posádce dorostenců. Mělničtí dorostenci ve společenství s dvěma závodníky z Brandýsa nad Labem vybojovali v sobotních rozjížďkách účast v malém finále. Jejich bojové nasazení ochromily až právě vlny za železničním mostem a dorostenci si odvezli celkové 9. místo.
Největší očekávání se však upínalo k osmě dorostenek. Děvčata Nikola Reichlová, Denisa Čvančarová, Kristýna Malá a Zuzana Černá ve společenství s veslařkami z Děčína, Brandýsa nad Labem a Neratovic byla od začátku jasnými favoritkami. Jejich skvělá forma se ukázala v cílové rovince, kde diváci mohli obdivovat jejich jasný náskok před soupeřkami. Medaile z kategorie dorostenek tak putují na Mělník.
Vítězem hlavního závodu osem mužů se stala Dukla Praha a to již po osmadvacáté v řadě. Mezi nejlepšími českými závodníky, kteří letos porazili i úřadující mistry světa z Německa, vesluje i mělnický odchovanec Jan Schindler. Fotografie z 94. ročníku Primátorek můžete shlédnout na www.kvm1881.cz.


11. června 2007,  Honza Krejza, foto Krejza, Oškera


Dorosenci se lodě dočkali.
Mladší veteránská osma.
Starší veteránská osma.
Favoritky svou úlohu splnily.
Mělnický odchovanec Jan Schindler vpředu. Foto z článku http://sport.idnes.cz/porazeni-nemci-zatacku-jsme-podcenili-dx3-/sporty.asp?c=A070610_152005_sporty_bur

(c)2007 kvm 1881 - jednotlivé části díla jsou chráněny autorským právem a je možno je použít pouze se souhlasem majitele.