ŠIKMÁ OSMA BORCŮ S ČÍSLEM 14
O víkendu 9. a 10. června 2007 se dorostenecká osma Mělníka ve společenství s Lysou nad Labem zúčastnila 94. ročníku PRIMÁTOREK ZENTIVA ve složení: Radek Váňa, Jiří Kletečka, Martin Souček, Vojtěch Hulan, Václav Frolík , Jiří Hora, Vojtěch Chaloupka a Jiří Svoboda.
V sobotu dopoledne jeli rozjížďku, kdy díky úchvatnému „finiši“ skončili na 3. místě s rozdílem 29 setin sekundy před 4. společenstvím Hodonína a Starého Města. S obrovskými úsměvy na tvářích se vydali samozřejmě i s trenérem na plato. Když se dozvěděl, že osma borců s číslem 14 dojela na 3. místě, radoval se také! U bufetu, kde mimo jiné měli výtečné tousty, se objevila fáma, že osma č.14 NEPOSTOUPILA!!! Zděšení borci nemohli uvěřit, a tak se volalo do cíle. Zpráva z cíle byla jasná: 14 pojede opravnou jízdu! Důvodem byl „šikmý cíl!“ A tak osma č.14 před opravnou jízdou objevovala, co všechno je v Praze šikmé. A kupodivu zjistila, že mají např. šikmý pravý úhel a kruh nebo že jim Vltava teče šikmo. Prostě a jasně byli naštvaní, že nepostoupili, když byli jednoznačně na 3. místě.
Kolem 2. hodiny odpolední se osma č.14 vydala na opravnou jízdu. Řekli si: „Hlavně jeďme šikmo a klapne to!“ A tak se jelo. Na startu stála i osma s číslem 10, která měla údajně postoupit místo 14. Jirka Kletečka neváhal a otázal se rozhodčího: „Kdo jede opravnou jízdu?“ Rozhodčí mu odpověděl: „ 2, 8 a 10.“ Osma borců se opět radovala, jako kdyby vyhráli samotné primátorky. S úsměvem od vesla k veslu se vydali na plato, od kterého Martin Souček běžel pro telefon, aby zavolal trenérovi, jenž čekal na vyšehradské skále, tu úžasnou novinu.
V semifinále měli borci opravdu těžké soupeře! Skončili na 4. místě, protože rozhodčí vyloučil osmu Břeclavi. Tím pádem postoupili do finále B.
Ve finále B opět bojovali do poslední setiny sekundy, ale osma ČVK Prahy měla víc sil a borcům ujela o půl lodi. 14 skočila celkově na 9. místě, ale spokojenost byla znát na každém včetně trenérů.

12. června 2007,  Jiří Hora, foto Oškera


Veselejší polovina osádky.
Serioznější polovina osádky.
Problematika šikmého cíle v podaní dorostenek. Soupeřky čekají před mostem, až projede vlak.

(c)2007 kvm 1881 - jednotlivé části díla jsou chráněny autorským právem a je možno je použít pouze se souhlasem majitele.