Mistrovství oblasti Labe
Mělničtí veslaři se již intenzivně připravují na vrchol své letošní sezóny, tedy na Mistrovství České republiky, které se bude konat na konci června. Závodníci se účastní týdenního soustředění, které by mělo udržet skvělou formu, kterou již o víkendu 16. a 17. června opět dokazovali při závodech, tentokrát na Mistrovství oblasti Labe. Zde změřili své síly se závodníky s polabských oddílů.
Mělnické tažení bylo velmi úspěšné což dokazuje následující výčet. V kategorii mladších žákyň závodila Anna Hradecká, Bára Janíčková, Klára Oškerová, Markéta Medalová a Nikola Krejsová. Děvčata získala celkem tři vítězství, jedno druhé a jedno třetí místo.
Po jednom od každého umístění získali mladší žáci Přemek Martinec a Honza Tislický.
Výtečně si vedli žáci starší Martin Oškera, Vašek Valsa, Filip Kulhánek, Adam Vajner, Petr Hrnčíř, M. Kaňkovský a Michal Kletečka. Získali na čtyřkách a skifech celkem třikrát vítězství a po jednom druhém a třetím místě.
Nejúspěšnější byla kategorie dorostenek. Nikola Reichlová, Kristýna Malá, Zuzka Černá a Denisa Čvančarová potvrdily své kvality a získaly tři první a dvě druhá místa. Všechna čtyři děvčata též seděla ve vítězné Primátorské osmě při slávném závodě v Praze v předchozím týdnu.
Dorostenci Jiří Hora, Vojta Chaloupka, Radek Váňa, Jiří Svoboda, Vašek Frolík a ve skvělé formě jezdící Honza Andrle vybojovali zlato dvakrát a po jednom druhém a třetím místě.
Jedno zlaté umístění přidaly ještě juniorky Katka Kočová, Martina Vybíralová na dvojce bez kormidelníka, stříbro ukořistila na čtyřce mělnická Martina Martincová a v tradičně posledním závodě osem mužů obsadila mělnická osma třetí místo.
Mezi mělnickými veslaři byl znát nedostatek závodníků v kategoriích starších 16 let. To se projevilo v závěrečném bodování oddílů, kde KVM 1881 skončil se 13 prvními, 6 druhými a 6 třetími místy druhý za ČVK Pardubice. Oba oddíly svým bodovým ziskem potvrdily, že jsou na Labi stále nejúspěšnější.
Více o KVM 1881 a fotografie ze závodů je možno vidět na www.kvm1881.cz.
Ahoj!

18. června 2007,  Honza Krejza, foto Oškera


Brífink před závody.
Uspěšná trenérka, úspěšné veslařky.

(c)2007 kvm 1881 - jednotlivé části díla jsou chráněny autorským právem a je možno je použít pouze se souhlasem majitele.