13 medailí pro mělnické veslování
Vrcholné závody sezóny mají za sebou nejmladší veslaři z KVM 1881. Ve dnech 29.6 – 1.7. 2007 proběhlo v Račicích Mistrovství ČR žactva a dorostu. Mělnický veslařský klub se na závody vypravil s 27 sportovci z nichž drtivá většina postoupila z rozjížděk do nedělního finále.
KVM 1881 získal v roce 2006 celkem 11 medailí a na letošní rok byl tip ještě vyšší. Každý tak napjatě sledoval, zda se to povede.
Medailový příděl otevřel v neděli ráno Přemek Martinec bronzovou medailí na skifu mladších žáků. Výborně však dovedl později do cíle ve společenství s Pardubicemi a Nymburkem párovou čtyřku spolu s Honzou Tislickým a Michalem Kletečkou a s jistotou si připsali vítězství. V závodě dvojskifů mladších žákyň zvítězil s přehledem dvojskif mladších žákyň Markéta Medalová, Klára Oškerová. Obě děvčata se postavila ještě na start čtyřek mladších žákyň s Bárou Janíčkovou, Aničkou Hradeckou a kormidelníkem Michalem Kletečkou. Ve svém závodě měly jediného vyrovnaného soupeře a to posádku Přerova. Ve zcela vyrovnaném souboji nakonec zvítězila zkušenost kormidelníka Přerova a pro KVM 1881 pěkné druhé místo.
Očekávání vítězství naplnila čtyřka starších žáků Vašek Valsa, Martin Oškera, Filip Kulhánek, Adam Vajner a kormidelník Michal Kletečka. Ziskem zlaté medaile nenechali nikoho na pochybách, kdo je letos v této kategorii nejlepší. Vašek Valsa přidal navíc krásné stříbro na skifu.
Výborného výsledku dosáhla Denisa Čvančarová. Na skifu dorostenek podlehla jen Lence Antošové z Děčína a získala stříbro. Obě děvčata však spolu sedí ve výběrovém dvojskifu a párové čtyřce a v obou disciplínách potvrdila, že jsou nejlepší a získala zlato.
Jisté vítězství si připsala dvojka bez kormidelníka dorostenek Kristýna Malá a Nikola Reichlová. Velmi napínavý závod je však ještě čekal na čtyřce nepárové společně se Zuzkou Černou a Romanou Fojtíkovou (Brandýs n/L). V této disciplíně se strhl zcela infarktový souboj tří lodí o první místo. V cílovém finiši, kdy o pár setin vedla právě mělnická posádka, však děvčata nezvládla kormidlování. Podařilo se jim sice odvrátit hrozící kolizi, avšak po projetí cílem v jiné dráze přišel oprávněný i když poměrně krutý výrok rozhodčích, který rozhodl o vyloučení.
Očekávání naplnil doposud nadějná vycházející hvězda českého veslování dorostenec Jan Andrle. S přehledem zvítězil na skifu a ve společenství s VK Blesk Praha i na dvojskifu a párové čtyřce. Ziskem tří zlatých medailí ze tří závodů se stal nejúspěšnějším členem mělnické výpravy.
Mělničtí závodníci získali pro svůj klub celkem 13 medailí z toho 9 zlatých, 3 stříbrné a jednu bronzovou.
Za péči o tuto skvělou generaci patří dík všem trenérům Martině Martincové, Josefu Vondroušovi, Radku Andrlovi, Pavlu Čvančarovi, kapitánu Zdeňku Krejzovi a zejména Tomáši Kletečkovi, který se po celou dobu skvěle staral i o technické zajištění každých závodů. Celý klub pak velmi děkuje všem, kteří jej podporují ať již duševně či materiálně. Za tento rok vzpomeňme alespoň pojišťovnu Kooperativa, společnost E.C.M, Středočeský kraj a pochopitelně naše město Mělník.
Nejlepší z dorosteneckých kategorií o sobě budou chtít dát vědět opět v nadcházejícím víkendu 6. - 8.7., kdy se účastní Mistrovstí ČR juniorů v jihočeské Třeboni.
Ahoj!

3. července 2007,  Honza Krejza, foto Oškera

Nástup před závody. Všimněte si šikmých vesel.
Honza si dal závazek, že letos předežene v medailích Michala. Uhrál jen remízu :-)