Zlato z větrné Třeboně
Veslaři z celé republiky a i zahraničí se setkali 6. až 8.7. 2007 v nádherném prostředí rybníka Svět v jihočeské Třeboni. Konalo se zde Mezinárodní mistrovství ČR 2007 seniorů B, juniorů a masters ve veslování.
Za Klub veslařů mělnických 1881 se závodů v kategorii masters (veslaři starší 27 let) zúčastnila více jak dvacítka veslařů a veslařek. V přátelských závodech soutěžili v kategoriích skif, dvojskif, dvojka bez, čtyřka a pochopitelně osma.
Kromě závodění byli též fanoušky mělnických závodníků v kategorii juniorů a juniorek, na které se upírala hlavní pozornost v těchto závodech.
Mělnické juniorky Martina Vybíralová a Katka Kočová zasedly do párové čtyřky ve společenství s moravskými oddíly. Ve finále tohoto závodu vybojovaly 5. místo.
Hlavní pozornost se upínala k závodníkům, kteří úspěšně bojovali v dorostenecké kategorii na MČR žactva a dorostu v předešlém víkendu. Díky svým vítězstvím měli tito závodníci právo startovat i ve starší kategorii. Se třemi zlaty z MČR dorostu nejúspěšnější mělnický dorostenec Jan Andrle startoval na párové čtyřce ve společenství s VK Blesk Praha. Po hladkém průchodu přes semifinále obsadila tato čtyřka v těžké konkurenci druhé místo a získala stříbrné medaile.
Za dorostenky startovala Denisa Čvančarová na dvojskifu a párové čtyřce ve společenství s VK Děčín a TJ Neratovice. V obou závodech dosáhla Denisa se svými spolubojovnicemi prvního místa s jednoznačným náskokem a ukázaly tak, že mohou být pro české veslování v budoucnu velkou nadějí.