Litoměřická mezinárodní regata
Na konci prázdnin, 1. a 2. 9.2007 se konala tradiční Litoměřická mezinárodní regata, kde se letos sešla vskutku nevídaná konkurence. Zúčastnilo se 8 zahraničních oddílů, dokonce jeden z Austrálie. A poslyšte, jak si vedli mělničtí veslaři.
Svou suverenitu potvrdily mladší žákyně, vyhrály čtyřku a na dvojskifech obsadily první a druhé místo a velmi razantně si řekly o právo používat kvalitní lodní materiál. Ještě sestavy – Medalová, Janíčková, Hradecká a Krejsová, kormidlo ostřílený borec Michal Kletečka. Vítězství též vybojovala dvojka bez kormidelníka veteránů v sestavě Štyler, Krejza a před nadcházejícím Mistrovstvím světa Masters jsou velkým želízkem. Druhá místa – čtyřka bez kormidelníka veteráni Novotný, Tomáš, Krejza, Štyler, skif mladší žáci Jan Tislický, skif žáci starší Valsa, dvojskif mladší žáci Tislický Martinec, párovka mladší žáci Martinec ve společenství. Třetí místa dvojskif dorostenci Kletečka se Součkem z Lysé, čtyřka bez kormidelníka dorostenců Kletečka, Váňa, Frolík, Svoboda, osma veteránů Štyler, Krejza, Novotný, Tomáš, Medal, Tislický, Mojžíš, Kletečka, korm. Jermářová, čtvrtá místa – párová čtyřka dorostenců Váňa, Hora, Svoboda, Frolík.
S mladšími veslaři se můžeme těšit příští týden na shledanou v Roudnici nad Labem na závodech ve sprintu na 500m. Výprava veteránů se pak utká v chorvatském Zagrebu ve čtyřech disciplínách v závodech mistrovství světa veteránů, které se zde koná od 6. do 9. září.


3. září 2007,  text: Tomáš Kletečka, foto: Miroslav Oškera

Poznámka Martiny (aneb poslední slovo má ženská):
Pokusím se napsat výsledky z Liťáku a doufám, že nikoho nevynechám. Budu to psát bez VET a jen do 3.místa, takže:

1xžcim 96Tislický Jan 2.místo
2xdciSouček Martin, Kletečka Jiří 3.místo
4x+žkym Janíčková,Medalová,Krejsová,Hradecká,Kletečka M.1.místo
4- dci Váňa,Kletečka,Frolík,Svoboda 3.místo
4xžcim Martinec,Král,Masaryk,Tislický 2.místo (těsně)
1xžcis 94 Valsa Václav 3.místo
2xžkym Medalová,Krejsová 1.místo
2xžkym Janíčková,Hradecká 2.místo
2xžcim Martinec,Tislický 2.místo
Toť dle mne vše, nedostatek 1.míst lze zdůvodnit třeba tím, že posádky nebyly v sestavě v jaké to jezdí, protože se některá dítka ještě „flákala“ na prázdninách (např.Oškerovic)


Čtyřka bez kormidelníka Novotný, Tomáš, Krejza, Štyler.
Tomáš má novou imidž.

(c)2007 kvm 1881 - jednotlivé části díla jsou chráněny autorským právem a je možno je použít pouze se souhlasem majitele.