Sprinty v Roudnici n/L
Zatímco mělničtí veteráni odjeli závodit do chorvatského Zagrebu na Mistrovství světa veteránů ve veslování, opustila mělnická veslařská mládež standardní závodní trať a účastnila se závodů ve sprintu na 500 metrů v Roudnici nad Labem.
Pro mnoho veslařů jsou tyto závody zajímavým testem před nadcházejícím Mistrovstvím ČR ve veslování ve sprintu na konci září. Rovněž lze říci, že vydržet bojovat na zkrácené trati přeci jen méně bolí.
Mělničtí veslaři a veslařky nenechali nikoho na pochybách o tom, že přijeli urvat co nejvíce medailí. První místa získaly na skifech žačky mladší Anna Hradecká a Klára Oškerová, když ve svých kategoriích musely své prvenství uhájit především před svými oddílovými kamarádkami. Obdobná situace se opakovala i na dvojsifu mladších žákyň, kde zvítězila posádka Nikola Krejsová a Bára Janíčková. V kategorii mladšího žactva uhájili ve svých kategoriích první místo i žáci Jan Tislický a Přemek Martinec na skifech.
První místo získala na skifu i nová dorostenka mělnického klubu Romana Fojtíková a spolu se Zuzkou Černou přidaly i vítězství na dvojskifu.
Ke své velké radosti excelovala i čtyřka s kormidelníkem dorostenců. Jirka Svoboda, Radek Váňa, Vašek Frolík, Jirka Kletečka s kormidelníkem Michalem Kletečkou za sebou nechali všechny soupeře a zvítězili. Famózní kousek přidal na skifu Jirka Kletečka, když ze dvou rozjížděk postoupil do finále, kde za sebou nechal i medailisty z Mistrovství ČR a skif dorostenců vyhrál.
Závodníci se nyní připravují na Mistrovství ČR ve veslování družstev, které se koná poslední týden v září v Račicích.3. září 2007,  text: Honza Krejza, foto: Miroslav Oškera

Výsledky souhrně, jak to viděla Martina Martincová:
tak další zkouška mé chabé paměti - výsledky z Roudnice:

2xžkymJaníčková,Krejsová 1.místo
2xžkym Medalová,Oškerová 2.místo
1xžcim 95 Martinec1.místo
1xžcim 96 Tislický1.místo
1xdky Fojtíková1.místo
2-dciHora,Chaloupka2.místo (sice ze 2, ale historie se neptá)
2xdciKletečka,Souček2.místo (nejsem si tím ale úplně jistá)
2xdkyFojtíková,Černá1.místo
4+dciFrolík,Svoboda,Kletečka,Váňa1.místo (stejný případ jako 2-dci, ale radost ohromná)
4x-dciSouček,Hora,Váňa,Chaloupka 2.místo
4x-dkyFojtíková,Reichlová,Malá,Černá2.místo (jako v předchozích 2 případech)
1xžkym 95Oškerová1.místo
Medalová2.místo
(tak tento závod byl opravdu zážitek)
2xžcimMartinec,Tislický2.místo
1xžkym 96Hradecká 1.místo
1xdciKletečka1.místo (překvapení dne!!!!)
Tak to vypadá opět na pěkné žně a proto se Vám to jistě bude dobře zpracovávat.


Závody mladších žákyň. Jména se mění, mělnický dres zůstává.
Honzík Tislický také medailová jistota.
Excelující čtyřka dorostenců i s kormidelníkem.
"Na Denise to jede samo!", byla první Jirkova věta po vítězství na skifu.

(c)2007 kvm 1881 - jednotlivé části díla jsou chráněny autorským právem a je možno je použít pouze se souhlasem majitele.