Sprinty v Roudnici n/L
Zatímco mělničtí veteráni odjeli závodit do chorvatského Zagrebu na Mistrovství světa veteránů ve veslování, opustila mělnická veslařská mládež standardní závodní trať a účastnila se závodů ve sprintu na 500 metrů v Roudnici nad Labem.
Pro mnoho veslařů jsou tyto závody zajímavým testem před nadcházejícím Mistrovstvím ČR ve veslování ve sprintu na konci září. Rovněž lze říci, že vydržet bojovat na zkrácené trati přeci jen méně bolí.
Mělničtí veslaři a veslařky nenechali nikoho na pochybách o tom, že přijeli urvat co nejvíce medailí. První místa získaly na skifech žačky mladší Anna Hradecká a Klára Oškerová, když ve svých kategoriích musely své prvenství uhájit především před svými oddílovými kamarádkami. Obdobná situace se opakovala i na dvojsifu mladších žákyň, kde zvítězila posádka Nikola Krejsová a Bára Janíčková. V kategorii mladšího žactva uhájili ve svých kategoriích první místo i žáci Jan Tislický a Přemek Martinec na skifech.
První místo získala na skifu i nová dorostenka mělnického klubu Romana Fojtíková a spolu se Zuzkou Černou přidaly i vítězství na dvojskifu.
Ke své velké radosti excelovala i čtyřka s kormidelníkem dorostenců. Jirka Svoboda, Radek Váňa, Vašek Frolík, Jirka Kletečka s kormidelníkem Michalem Kletečkou za sebou nechali všechny soupeře a zvítězili. Famózní kousek přidal na skifu Jirka Kletečka, když ze dvou rozjížděk postoupil do finále, kde za sebou nechal i medailisty z Mistrovství ČR a skif dorostenců vyhrál.
Závodníci se nyní připravují na Mistrovství ČR ve veslování družstev, které se koná poslední týden v září v Račicích.

1xdky Fojtíková1.místo
2-dciHora,Chaloupka2.místo (sice ze 2, ale historie se neptá)
2xdciKletečka,Souček2.místo (nejsem si tím ale úplně jistá)
2xdkyFojtíková,Černá1.místo
4+dciFrolík,Svoboda,Kletečka,Váňa1.místo (stejný případ jako 2-dci, ale radost ohromná)