WRMR Zagreb 2007
Dny se krátí a s nimi se zkracuje i doba, po kterou se mohou neúnavně věnovat tréninku mělničtí veslaři. Zatímco mládež mělnického klubu strávila uplynulý víkend 8.-9.9. na závodech ve sprintu v Roudnici nad Labem, veteránská osma vyrazila měřit své síly na Mistrovství světa ve veslování veteránů do chorvatského Zagrebu.
Vítězové těchto závodů nejsou vláčeni tiskem, ani nedostávají peněžité odměny. Odměnou je v případě úspěchu medaile za první pozici a v každém případě hezký výlet a setkání velkého množství stejně smýšlejících lidí různých národů.
Již ve středu 5.9., tedy v den odjezdu, dávala předpověď počasí tušit, že se asi nikdo na břehu malebného jezera Jarun opalovat nebude. Již od Prahy začal vytrvalý déšť a provázel cestovatele až do Zagrebu, kde neustal po celé 3 dny závodů. Již ve čtvrtek nastoupila na start první mělnická posádka Jan Krejza a Petr Štyler na dvojce bez kormidelníka. I přes menší spánkový deficit po celonoční cestě se podařilo posádce uhájit ve své jízdě pěkné druhé místo. Nejvíce závodů z mělnické výpravy zajel Roman Novotný, který na skifu a dvojskifu obsadil 3. místo. Další 3. místo si připsal ještě v posádce čtyřky bez kormidelníka společně s Petrem Tomášem a výše zmiňovanou posádkou dvojky bez.
Hlavní disciplínou mělnické výpravy byla osma. Třetí místo ve své jízdě uhájila posádka v sestavě Tomáš Kletečka, Milan Mojžíš, Jan Tislický, Martin Medal, Roman Novotný, Petr Tomáš, Jan Krejza, Petr Štyler a kormidelnice Petra Jermářová.
Porovnání časů všech posádek jednotlivých kategorií dalo mělnickým veteránům příjemné zjištění, že se rozhodně neztratí ani na mezinárodním poli. Na závěr závodů se po třech dnech deště ukázalo i slunce a tak cesta domů mohla i bez medailí probíhat vesele.
Mělničtí závodnící se nyní připravují na Mistrovství České republiky ve veslování družstev, které se uskuteční poslední zářijový víkend.10. září 2007,  text, foto: Honza Krejza


Krejza Jan, Štyler Petr
2x na Háčku Roman Novotný
4- Krejza, Tomáš, Novotný, Štyler
8+ po dojezdu - Kletečka, Mojžíš, Medal, Tislický, Novotný, Tomáš, Krejza, Štyler, Jermářová

(c)2007 kvm 1881 - jednotlivé části díla jsou chráněny autorským právem a je možno je použít pouze se souhlasem majitele.