Pohár KVM
Leckomu by se mohlo zdát, že na vodní sporty začíná být zima, ovšem ovšem vodáci většinou nejsou z cukru a tak až v sobotu 6.10. účastnili se mělničtí veslaři posledních letošních závodů na vodě a to přímo na domácí půdě. Pro 13 zúčastněných oddílů uspořádal mělnický veslařský klub Mělnické poháry. Na závody dorazila i početná výprava veslařů z Drážďan, oddíly z Prahy a převážně labské oddíly.
Mladí veslaři mělnického klubu zcela jednoznačně využili domácího prostředí a kralovali skoro v každém závodě, kterého se účastnili. Svými výkony potvrdili, že skvělé umístění v celorepublikové soutěži družstev, kterého dosáhli v předešlém týdnu, nebylo náhodné. Pohár pro nejúspěšnější oddíl nakonec zůstal v držení pořádajícího oddílu zejména díky skvělému výkonu žactva.
Veslaři mělnického klubu se nyní začínají věnovat zimní přípravě, kdy pro některé z nich budou velmi důležité testy v jízdě na šest kilometrů na veslařském trenažéru. Během zimy se pak zúčastní asi tří celorepublikových závodů na trenažérech.
Protože však členové oddílu nežijí jen sportem, sejdou se 10.11. ve své klubovně u příležitosti výročí založení a tradiční slavnosti zvané Žába. 25.1.2008 pak pořádají tradiční veslařský ples v prostorách mělnického zámku.8. říjen 2007,  text: Honza Krejza foto: Oškera


Vodáci nejsou z cukru.
Žactvo podávalo skvělé výkony. První závod Zuzany.
Jedna z mnoha mělnických osem ...
... a tady je jedna z dalších.

(c)2007 kvm 1881 - jednotlivé části díla jsou chráněny autorským právem a je možno je použít pouze se souhlasem majitele.