Veslařské testy 2007
V plném proudu je již zimní sezóna veslařského sportu. Méně zasvěcené jistě napadne, co dělají vodní sporty v zimě, avšak tréninková připrava rozhodně neustává. Obecně platí, že veslovat na vodě lze do teplot -5°C, avšak v dnešní době již vstupují jednoznačně do popředí tréninkové dávky na moderních veslařských trenažérech.
Stejně tak testy nejlepších veslařů probíhají v této disciplíně a to v jízdě na 6 kilometrů. Takových testů se zúčastnili i mělničtí závodníci v kategorii dorostu a juniorů 17. listopadu v Praze.
Svou roli favoritů potvrdili v kategorii juniorů a juniorek Jan Andrle a Denisa Čvančarová. Oba pokořili časový limit pro kategorii A. Velkým a příjemným překvapením byl výkon nováčka mezi dorostenci Martina Oškery. Ten zajel čas pro limit B, když za hranicí kategorie A zaostal o pouhých 5 vteřin. Všichni veslaři tak splnili podmínku pro získání příspěvku na tréninkovou přípravu těchto sportovců, které přiděluje Český veslařský svaz. Mělničtí veslaři se v nejbližších dnech připravují na halový veslařský triatlon v Lounech 24. listopadu a zejména na první kolo Poháru v jízdě na veslařském trenažéru, které se koná 1.12. v Brně.
Ahoj!21. listopad 2007,  text: Honza Krejza foto: Tomáš Kletečka


"Dobrý, v pohodě, ale je tam děsný vedro!" - tak prý Denisa komentova testy
Jako investigitavnímu psavci se mi podařilo zjistit, že pití mají všichni za sebou - aby na něj neviděli.


(c)2007 kvm 1881 - jednotlivé části díla jsou chráněny autorským právem a je možno je použít pouze se souhlasem majitele.