MČR ve veslování na dlouhé trati.
Všechny předpovědi počasí na den 12.dubna dávaly tušit, že tepla ze sluníčka si nikdo moc neužije. Předpověď se naplnila a tak v tento přivítalo pošmourné počasí účastníky Mezinárodního mistrovsvtí České republiky ve veslování na dlouhé trati.
Tento ojedinělý závod, kdy závodníci zdolávají samostatně 6ti kilometrovou trať, odhaluje zejména jejich vytrvalostní kvality, které jsou důležitým měřítkem pro trenéry české veslařské reprezentace. Mělnický veslařský klub se stává již téměř tradičním pořadatelem. Vraňansko - hořínský laterární kanále je v České republice jediná stojatá voda, kde lze takový závod plnohodnotně uspořádat.
Členové mělnického klubu odvedli nejen dobrou práci při organizaci tohoto mezinárodního podniku, ale bodovali i mezi startujícími posádkami. Velice pěkného výsledku dosáhli dorostenci Jiří Kletečka (9.místo), Martin Oškera (12.místo) a Radek Váńa. Všichni tři se dokázali umístit v první patnáctce z celového počtu 51 startujících závodníků.
V mělnických barvách závodí i budoucí naděje českého veslování Denisa Čvančarová, která na skifu juniorek s přehledem zvítězila. Nejlepšího výsledku za mělnické dosáhl junior Jan Andrle na skifu, který získal první místo a svým časem se umístil v první desítce z celkových 389 startujících posádek. Jako poslední se na trať vydaly obě posádky mužů veteránů z domácího mělnického klubu. Každá získala ve své kategorii zlaté medaile a udělala tak pěknou zlatou tečku za letošním mistrovstvím.
Do takto otevřené nové sezóny zvou všichni mělničtí závodnící mezi sebe nové zájemce o tento krásný sport, zejména z řad mládeže. Zájemci se mohou přijít podívat na tréninky vždy v pondělí a ve středu od 16:00 hodin.