Jarní závody mládeže v Praze.
O víkendu 19.4. a 20.4.2008 se Mělničtí veslaři zúčastnili Jarních závodů mládeže v Praze, pořádaných tradičně na Vltavě před Císařskou loukou. V nabité konkurenci se rozhodně neztratili, dosáhli pozoruhodných výsledků. Ale popořadě.
V kategorii mladších žáků obsadil dvakrát druhé místo Jan Tislický ve skifu a ve dvojskifu s nováčkem Víťou Pánkem byli třetí a čtvrtí. Mladší žákyně Zuzana Valsová a Anna Hradecká excelovaly v párové čtyřce ve společenství s Lysou nad Labem, navázaly tak na sérii neporazitelnosti jejich předchůdkyň. Zuzana Valsová dokázala navíc i na skifu zvítězit, byl to její první závod v této disciplíně. Starší žákyně Barbora Janíčková, Markéta Medalová, Klára Oškerová a Nikola Krejsová potvrdily, že přestup o kategorii výš není překážkou skvělých výsledků, dominovaly v párové čtyřce, skif ovládla v sobotu Nikola Krejsová a v neděli Markéta Medalová. U starších žáků potvrdil svou neporazitelnost Václav Valsa, vyhrál skif v sobotu i v neděli, dvojskif ve společenstvím s Antonínem Jandourkem z Neratovic, ovšem zlatý hřeb předvedla sestava Václav Valsa, Petr Vondrouš, Přemysl Martinec a Michal Kubeš, který je naprostým nováčkem, ve čtyřce párové, vyhráli s přehledem a ukázali, že loňský triumf v této královské disciplíně nemusí být ojedinělý. Všem čtyřkám jel kormidlo zkušený Michal Kletečka.
V dorostencké kategorii se blýskli hlavně Martin Oškera a Jiří Kletečka, kteří vyhráli jak v sobotu tak v neděli skify, společně ovládli i dvojskifa, párová čtyřka, doplněná Radkem Váňou a Martinem Součkem byla druhá, osma ještě s Václavem Frolíkem, Filipem Kulhánkem a Jiřím Svobodou dojela pátá. Junior Jan Andrle jel na vypůjčeném skifu, dojel druhý, sklonil se pouze před stříbrným medailistou z Mistrovství republiky na Dlouhé trati. Závodů se zúčastnili ještě Jana Nekvasilová, Jiří Hora a Kristína Malá.

22. dubna 2008,  text: Tomáš Kletečka foto: Jiří Hora, m.,

Excelentní Anna Hradecká a Zuzana Valsová (Anička je ta s nápisem Klárka).