Kontrolní závody reprezentačních družstev.
O víkendu 26. a 27. 4. 2008 se konaly v Račicích neveřejné kontrolní závody reprezentačních družstev. Nominaci určil ústřední trenér mládeže podle výsledků z Mezinárodního Mistrovství na dlouhé trati a doplnil startovní pole několika „Divokými kartami“, takže se sešli opravdu ti nejlepší z nejlepších.
Mělničtí měli pět želízek v ohni, a takhle to dopadlo. Na skifu juniorek ve velké pohodě vyhrála Denisa Čvančarová, potvrdila vysoký standard a nenechala nikoho na pochybách, kdo je posledních pět let královnou dívčího veslování v Čechách. Skif juniorů byl velkou bitvou, vítězství strhl na svou stranu Berounský Buzrla, ale náš Jan Andrle byl hned druhý, porazil i loňského účastníka MS juniorů v Pekingu, o jeho místě v reprezentaci nemůže být pochyb.
V dorostencích byli na startu hned tři mělničtí borci, to je nejvíc z osmnáctičlenného pole. Do finále prošli Jiří Kletečka a Martin Oškera, tito dva svedli ve finiši velkolepý souboj o čtvrté místo, které nakonec doslova „urval“ Jiří Kletečka o 0,08 vteřiny. Radek Váňa obsadil ve finále „C“ páté místo.
Příští týden nashledanou na tradiční Neratovické regatě.

27. dubna 2008,  text: Tomáš Kletečka foto: m.