Brněnská mezinárodní regata mládeže.
O víkendu 17. a 18. května 2008 se konala tradiční Brněnská mezinárodní regata mládeže a byli jsme zvědavi, jak si povedou mělničtí veslaři v kategoriích od dorostu výš.
Naše jediná zástupkyně dorostenek Jana Nekvasilová jelá párovou čtyřku ve společenství se slečnami z Roudnice a Břeclavi a výborným výkonem v rozjížďce se kvalifikovaly do finále a tam obsadily šesté místo. Juniorka Kristína Malá jela nepárovku a ve společenství s Neratovickými byla čtvrtá.
Dorostenci jeli velké množství disciplín, finále jim zůstalo vzdálené a tak nejlepšího výkonu dosáhl dvojskif Kletečka Oškera vítězstvím ve finále "B". Junior Jiří Hora ve skifu neprošel sítem kvalifikace. Naděje na juniorskou reprezentaci Denisa Čvančarová a Lenka Antošová z Děčína po kolizi poškodily loď, finále jely na vypůjčené staré "skořápce" a dojely čtvrté. Ovšem hvězdně zajel Jan Andrle. Nejprve ve dvojskifu s Petrem Buzrlou z Berouna byli první, pak tento úspěch zopakovali i v párové čtyřce s Jakubem Kolocem z Brandýsa a Petrem Melicharem ze Slavie Praha.

18. května 2008,  text a foto: Tomáš Kletečka


Denisa má k vodě blízko.
Jirak s Martinem se zapotili.
Jeník Andle s pohárem - tentokrát s Petrem Buzrlou.
V1: Radek ukazuje Tomášovi jiskru v moravském vínu. Ten nemajíce hasičský výcvik musel použít sluneční brýle.
V2: Radek Andrle s pohárem - tentokrát s Tomášem Kletečkou.


(c)2008 kvm 1881 - jednotlivé části díla jsou chráněny autorským právem a je možno je použít pouze se souhlasem majitele.