Memoriál Jiřího Vejlupka.
O víkendu 30.května a 1. června byli mělničtí veslaři na tradiční regatě v Lysé nad Labem. Sešla se zde vskutku nevídaná konkurence 19 oddílů z celých Čech. Protože jsme obhajovali loňský triumf, bylo potřeba obsadit co nejvíce disciplín a tak vlastně jel každý, kdo měl ruce a nohy v pořádku.
Měli jsme celkem 51 startů a pochopitelně jsme v celé řadě disciplín i vyhráli a obhájili tak loňský pohár. Celkově první byli: skif dorostenci Martin Oškera, čtyřka s kormidelníkem dorostenci Jiří Svoboda, Martin Oškera, Jiří Kletečka, Radek Váňa, korm. Václav Valsa, čtyřka párová dorostenci Radek Váňa, Martin Oškera, Jiří Kletečka, Václav Frolík, dvojskif dorostenci Jiří Kletečka, Martin Oškera, dvojka bez kormidelníka dorostenci Jiří Kletečka, Martin Oškera, skif žáci starší Petr Vondrouš i Václav Valsa, čtyřka párová žáci starší Petr Vondrouš, Přemysl Martinec, Štěpán Popek doplněna Antonínem Jandourkem z Neratovic, kormidlo Michal Kletečka, čtyřka nepárová starší žákyně Barbora Janíčková, Markéta Medalová, Klára Oškerová, Nikola Krejsová, kormidlo Jiří Kletečka, dvojskif žáci starší Václav Valsa, Petr Vondrouš, skif žákyně mladší Zuzana Valsová, skif žákyně starší Markéta Medalová i Nikola Krejsová, dvojskif žáci mladší Jan Tislický ve společenství s nymburským Hradeckým, zlatý hřeb zasadila osma veteránů Karel Bezděka, Milan Mojžíš, Martin Medal, Jan Tislický, František Martínek, Petr Tomáš, Roman Novotný, Petr Štyler, kormidelnice Petra Jermářová. Druhých míst bylo devět, třetích osm.
Tomáš Kletečka
Poté co Tomáš osvěžil své encyklopedické znalosti jmen mělnických veslařů, naváži několika informacemi z místa konání. Závody se konaly za úmorného vedra. Mělničtí veslaři skončili pod mostem, kde našli stín. Navíc se pod mostem jekot fandících starších žákyň šířil tak dobře, že přiváděl soupeře ke stavům vyvolávající padaní za slajdů. Díky tomu například v sobotu vyhrála dorostenecká čtyřka.
Stín pod mostem byl ovšem i tak lákající, že skoro zlákal mladší žáky, kteří v jednu chvíli chtěli vyjet s dvojskifem přímo do vleku a ani mávání rozhodčích praporkem jim v tom nemohlo zabránit. Nakonec do cíle dojeli. Vrcholem neděle byla návštěva Jeníka Andrleho, který na několik hodin přerušil trénink, aby se mohl podívat, kde mohl být, kdyby trénoval méně. Zklamáním naopak byla Nikola, která startovala bez tykadel. Nezbývá než se těšit na fotografie, které nelžou a je na nich vše (co si přejete).m.
1. června 2008,  text: Tomáš Kletečka, m., foto: Oškera


Tak se nakonec dohodli. Jiran je ten veselý a Martin ten druhý. Jiran si jede pro čtvrtou a Martin
pro pátou medaili.
Víťa a Tobík odjíždějí od vleku... snad k cíli.
Jeník nepřijel na párovku, tak dostal klobásu. Párky došly.
Tak to je sladká odměna za dvoudenní snažení 51 posádek.


(c)2008 kvm 1881 - jednotlivé části díla jsou chráněny autorským právem a je možno je použít pouze se souhlasem majitele.