Mistrovstvi oblast Labe.
Vrchol sezóny se blíží pro mělnickou mládež, která tráví svůj volný čas v partě u řeky Labe ve veslařském klubu. Posledními závody před mistrovstvím republiky žactva a dorostu bylo Mistrovství oblasti Labe, které se konalo 14. a 15. června v Ústí nad Labem. Těchto závodů se účastní veslařské oddíly, které sídlí v povodí Labe. Současně probíhá též mistrovství oblastí Vltavy a Moravy.
Kromě zlatých medailí pro jednotlivé posádky získávají kluby i body do memoriálu Františka Mückeho a zárovneň do Českého poháru, do kterého české kluby sbírají body celý rok.
Nejprve se podívejme, které posádky nenašly ve svých závodech přemožitele. 1.místo získali na čtyřce bez kormidelníka dorostenci Radek Váňa, Jirka Svoboda, Martin Souček a Filip Kulhánek. S přehledem zvítězil dvojskif Jirka Kletečka a Martin Oškera, kteří spolu zvítězili i na dvojce bez kormidelníka. Na dvojce zvítězila i juniorka Kristýna Malá ve společenství s Neratovicemi.
Ve skifech brali kov nejcennější Denisa Čvančarová za juniorky, Vašek Valsa za starší žáky a Jan Andrle za juniory. Denisa zvítězila ještě na dvojskifu ve společenství s Děčínem a Vašek Valsa rovněž na dvojskifu s Petrem Vondroušem. Krásný a napínavý závod předvedli na osmě dorostenců ve společenství se Štětím Radek Váňa, Jirka Svoboda, Martin Souček, Filip Kulhánek, Michal Truksa, Martin Oškera, Vašek Frolík a na kormidle Michal Kletečka. Závod nakonec zvrátili ve svůj prospěch a zvítězili.
Pochvalu svých trenérů si vysloužila Zuzanka Valsová, která na skifu mladších žákyň věk 11 let bojovala v napínavém finále. O zlato bojovaly v těsném dojezdu hned čtyři závodnice a Zuzka vybojova skvělé druhé místo. Stějně skončila i Anička Hradecká v kategorii 12 let.
Mělnický klub však na závodišti nevynikal jen sportovními úspěchy. K zisku bodů pomáhaly klubu četné posádky mělnických veslařů a veslařek v kategorii muži a ženy. Nejlépe se prosadily posádky na čtyřce mužů a na osmě mužů i žen, které obsadily druhé místo. Početnost mělnické výpravy podtrhuje i fakt, že v mnohých závodech proti sobě stály na startu dvě nebo i tři mělnické lodě.
Podobně početnou výpravu přivezl už jen pardubický klub, s kterým mělničtí svedli boj o pohár Františka Mückeho. Mělnickým nakonec uniklo prvenství jen o 1,5 bodu.
Mladí veslaři absolvují v tomto týdnu sportovní soustředění, aby nastoupili v té nejlepší formě k mistrovství ČR, které začíná posledním dnem školního roku v Račicích.
Do té doby Ahoj!
16. června 2008,  text: Honza Krejza, foto: Oškera

Jirka je již zkušený medailista. Martin, Filip a Radek ještě medaile nevěřícně zkoumají.
Jeník nejprve odjel do Lovosic dožadujíc se regulérní delky tratě (nebo i trochu delší), ale nakonec získal medaili i na trati žákovské.
Dorostenecká osma vyhrála a je na nejlepší cestě obhájit na republice 11 místo z primátorek!
A následuje několik důkazů Tomášova ďábelského plánu. Nasadit tolik lodí, aby na ostatní kluby už na Labi nezbylo místo. Takže osádka která má na webu premiéru dorostenečtí mistři republiky z roku 1991 Hradecký a Malecký.
Další premiérovka: Mojžíš, Medal, Štyler a Tislický (nejsou dorostenečtí mistři).
A nejhezčí nakonec: Hájková Pavla, Novotná Jana, Jakoubková Jana, Krejzová Eva, Grudová Kristýna, Herinková Alena, Grudová Dana, Miřatská Petra, kormidelnice Bůžková Alena.

(c)2008 kvm 1881 - jednotlivé části díla jsou chráněny autorským právem a je možno je použít pouze se souhlasem majitele.