Kolik, Kde, Čím, Co???.
Také vás zajímá kdo tyto stránky čte? Mě to také zajímalo a tak jsem zkusil využít služby Google Analytics, která takové věci umí. Takže Kolik, Kde, Čím a Co čte?

Kolik?
Za měsíc navštívilo naše stránky 1828 unikátních návštěvníků. Návštěv bylo 6742 což přibližně odpovídá návratu na stránky každý týden (3,68 návštěv/návštěvníka). Průměrná délka strávená na stránkách je 2,5 minuty. Čtecí špičkou je obvykle pondělí s cca 100 návštěvami, nejslabší je víkend, kdy se závodí a nečte se.


Kde?
Že si někdo bude naše stránky otvírat ze zahraničí, to se dalo očekávat. Ale že první zahraniční destinací bude Brazílie, to jsem nečekal. Mimo náš kontinent máme ještě silné zastoupení v USA. V Evropě očekávané Německo (po závodech v Ústí), Rumunsko a Bulharsko po závodech v Brně. Slovensko po Hodoníně. A kde se vzalo Dánsko a Velká Británie to opravdu netuším (přizná se někdo?). A ČR. Vzhledem k počtu veslařů v Česku je jasné že to musí číst skoro všichni. No je to trochu odvážné, ale místa čtenářů se dost přesně kryjí a tokem našich hlavních řek. Více Obrázek. Na Moravě je nejsilnější základnou Přerov s náskokem před Břeclaví a Brnem. V Čechách vede Labe a samozřejmě Praha, která ovšem na sebe stahuje i veškerý provoz mobilních operátorů.

Čím?
Jsme celkem průměrný český web. Tj. kolem 50% čtenářů používá MS Internet Explorer, 40% Firefox a o zbytek se dělí Safari a Opera. Dominantní jsou MS Windows 97,5%, Linux 2,25%, Apple Macintosh 0,2%. Visty má něco přes 14% uživatelů Windows, 81% XP a na konci se krčí s necelým 0,5% Windows 98. Web je navržen na šířku monitoru 800 bodů. Největší zastoupení má monitor 1024x768 zastoupený 35%, následuje 1280x1024 s 22% a notebookových 1280x800 s 15%. Následuje dlouhý seznam všech možných rozlišení se zastoupením v jednotkách procent. Vzhledem k tomu, že docela začínají šířit „notebůčky“ s displejem 800x480 necháme stránky zatím tak jak jsou, i když už by asi rozšíření na 1024 bodů bylo možné.

Co?
Představte si skoro všechno! Vysoce atraktivní bulvár stejně jako výsledky. Skoro to vypadá, že je jedno co píšeme... Nejčtenější je metodika z Ústí následovaná výsledky jarních závodů. Ale slušnou návštěvnost mají i stránky z historie klubu a loděnice nebo informace o ubytování. No a už zbývá jen pár zajímavostí na závěr. Nejčastěji nás najde vyhledávač seznam.cz následován live a googlem. Na prvních místech se na naše stránky dostáváte vyhledáváním výrazu kvm 1881 ve všech možných variantách. Na dalším místě „Chata Cukřenka“ předběhla fan klub Barbory Janíčkové, Borise Drápala, Štěpána Popka a Anny Hradecké. Největší zklamání asi seznam připravil příznivci kvalitní hudby, kdy na dotaz „eva a vasek a jejich pisnicky“ spolehlivě navedl na stránky, kde je popisována drastická metoda výslechu neusvědčených dorostenců (třetí den).
Mimo vyhledávače k nám nejvíce čtenářů míří z odkazu na stránkách VK Blesk. Děkujeme.
A děkujema všem čtenářům za spolupráci!


23. června 2008,  text: Oškera


(c)2008 kvm 1881 - jednotlivé části díla jsou chráněny autorským právem a je možno je použít pouze se souhlasem majitele.