MČR žactva a dorostu 2008.
Tropické počasí ve dnech 27.-29.června lákalo ke koupání i na kanále pro vodní sporty v Račicích. Možnosti koupání v těchto dnech však byly omezené, neboť se zde konalo Mistrovství ČR ve veslování žactva a dorostu. Podívejme se, jak ve vrcholných závodech uspěli mělničtí veslaři.
Některé posádky svedly rozhodující bitvy v sobotních semifinále. Mnohé však skončily těsně za postupovými místy. Velký boj svedla Anička Hradecká na skifu mladších žákyň 12 let. Silný vítr a vlny se staly dalším soupeřem a přispěly k tomu, že v těsném dojezdu tří závodnic vypadla právě Anička. V nedělním finále B zvítězila a obsadila tak celkové 7.místo.
Podobně se vedlo i dvojskifu Anička Hradecká, Zuzka Valsová. Semifinále je poslalo jen do finále B, které vyhrály a patří jim celkové 7.místo. Finále B však někdy připravilo pro diváky napínavé momenty. O jeden takový se postaral mělnický Martin Oškera, který v posledních sto metrech předvedl strhující závěr, v kterém předjel naráz dva závodníky a finále B vyhrál. 1.místo v „béčku“ patřilo i posádce párové čtyřky dorostenců v sestavě Martin Oškera, Vašek Frolík, Radek Váňa a Jirka Kubásek (Štětí). V této disciplíně poslal do boje Mělník dokonce dvě lodě.
Modré mělnické barvy však zaplavily i hlavní finálové jízdy, kde šlo již o medaile. 5.místo obsadil Jan Tislický na dvojskifu mladších žáků ve společenství s Nymburkem. Na Honzu čekal i závod na skifu, avšak nedočkal se ho a Honza si tak bude příště dávat pozor, aby na start dojel vždy včas.
Jedno z nejméně oblíbených umístění je asi 4.místo s bramborovou medailí. Právě těch si mělničtí užili letos až příliš. 4.místo obsadila dorostenka Jana Nekvasilová na osmě ve společenství s Lysou nad Labem, Roudnicí a Děčínem. Stejně dopadl i dvojskif dorostenců Martin Oškera, Jirka Kletečka. Bramborová medaile zbyla i na čtyřku starších žákyň, která jela v sestavě Bára Janíčková, Klára Oškerová, Markéta Medalová, Nikola Krejsová s kormidelníkem Michalem Kletečkou.
Tato čtyřka však nastoupila i do závodu čtyřek nepárových, tentokrát s kormidelníkem Jirkou Kletečkou a získala bronzové medaile. Bronzové medaile vybojovali ve velké konkurenci i Vašek Valsa a Petr Vondrouš na dvojskifu starších žáků.
Nejúspěšnějšími členy výpravy se nakonec stali právě sourozenci Valsovi Zuzka a Vašek.
V závodě skifů mladších žákyň 11 let Zuzka Valsová nejprve s přehledem vyhrála semifinále a v nedělním finále skvělou bojovnou jízdou obsadila druhé místo a patří jí stříbrná medaile.
Kov nejcennější, tedy zlatou medaili vybojoval pro mělnické barvy Vašek Valsa na skifu starších žáků 14 let. Zvítězil s velkým přehledem a nenechal nikoho na pochybách, kdo je letos v této kategorii nejlepší.
Všem závodníkům blahopřejeme a děkujeme trenérům a všem přátelům veslování za odvedenou práci a přízeň. Některé z nich budeme moci sledovat 11.-13.července opět v Račicích při MČR juniorů, seniorů a veteránů.
AHOJ!

30. června 2008,  text: Honza Krejza, foto Oškera
Medailisté mají svůj článek, takže tady se dostane na bramboráře a podobné. Jako první tedy Jana Nekvasilová čtvrtá na osmě.
Martin Oškera s Jirkou Kletečkou na dvojskifu bojovali co to šlo. Chybělo trochu...
Honzík Tislický prý dostane na skifa budík...Alespoň to paté místo na dvojskifu.

(c)2008 kvm 1881 - jednotlivé části díla jsou chráněny autorským právem a je možno je použít pouze se souhlasem majitele.