MMČR juniorů, seniorů a masters.
Krásy veslařského sportu mohli diváci obdivovat po tři dny 11.až 13. července na umělé dráze v Račicích. Široké spektrum veslařů se zde sešlo na Mezinárodním mistrovství ČR juniorů, seniorů a masters. Vzhledem k blížící se olympiádě si zde své mistrovství odbyli zároveň i nejlepší čeští veslaři jako Václav Chalupa, Jakub Makovička, Ondřej Synek a další na jejichž výkony na světových hrách se již těšíme.
Z Mělníka odcestovala na třídenní závody početná výprava veslařů především v kategorii masters tedy veteránů, což jsou veslaři starší 27 let. Nejprve se však podívejme na mělnické zástupce juniorského veslování.
V kategorii juniorek je úspěšná Denisa Čvančarová, která závodí na dvojskifu ve společenství s děčínskou Lenkou Antošovou. Za juniory závodí Jan Andrle, který ve společenství se závodníky Berouna, Hodonína a Prahy tvoří dnes již reprezentační párovou čtyřku. Obě tyto posádky s mělnickými zástupci své závody s velkým náskokem vyhrály a potvrdily jednoznačně své kvality pro nadcházející Mistrovství světa juniorů, které se začíná v rakouském Linzi 22.7.2008.
Do finále se probojovala i dvojka bez kormidelníka Kristýna Malá, Tereza Knobová (Neratovice). V konkurencí finálových posádek obsadila děvčata páté místo. Sítem rozjížděk se nepodařilo probojovat Jirkovi Horovi na skifu juniorů.
Páteční a sobotní program patřil především veteránskému veslování. Za Klub veslařů mělnických 1881 se na start postavily hned dvě osmy mužů veteránů a jedna osma žen. Ve svých věkových kategoriích zvítězila osma žen a osma starších veteránů. Mladší veteráni se pokusili navázat na loňský úspěch na čtyřce bez kormidelníka. Síly jim však stačily jen na třetí místo. Beze zbytku si to však vynahradili na čtyřce s kormidelníkem, kde závod vyhráli.
V závodě párových čtyřek veteránek stály na startu opět dvě mělnické lodě. Dobrý pocit z odvedeného výkonu měly jistě mladší veteránky, které po startu zdržela technická závada a pak celý závod usilovně stahovaly ztrátu na ostatní.
Tři závodníci usedli do závodu na skifu. Na skifu veteránek závodila bývalá účastnice mistrovství světa Alena Herinková a na skifu veteránů nejstarší člen mělnické výpravy Jiří Šantín a nejúspěšnější člen výpravy Roman Novotný, který startoval v tolika závodech, že téměř neměl čas vystoupit na břeh.
Nejpřekvapivější číslo předvedla osma mladších veteránů nikoliv však při závodě, ale při odrážení od mola. Jeden z členů posádky se odrazil nečekaně tak silně, že přepadl přes okraj lodi a skončil ve vodě k velkému veselí okolo stojících soupeřů.
Závěr veteránských závodů patřil smíšeným dvojskifům, kde za Mělník startovali sourozenci Krejzovi.
I v klubu pod mělnickým kopcem nastávají prázdniny a tak se společně těšíme na shledanou na závodech v moravské Břeclavi poslední víkend prázdnin.
AHOJ!

14. července 2008,  text a foto: Honza Krejza
Foto MMČR! Karel nastupuje na loď flopem! Ještě to nemá tak zmáklé, ale příště...
Petra Miřatská, Dana Grudová, Alena Herinková, Vlasta Vavřínová, Martina Martincová, Jana Jakoubková, Eva Krejzová, Pavla Hájková, Kristýna Grudová korm. - samozřejmě se postavily obráceně než sedí.
Jiří Šantín, Václav Bůžek, Vladimír Šnajdr, Jaroslav Polák, František Martínek st., Roman Novotný, Josef Vondrouš, Miloslav Sojka, Alena Herinková korm.
Kristína s Terezou si zaslouží také pochvalu!


(c)2008 kvm 1881 - jednotlivé části díla jsou chráněny autorským právem a je možno je použít pouze se souhlasem majitele.