WORLD ROWING JUNIOR CHAMPIONSHIPS.
V Ottensheimu poblíž Linze se v týdnu od 22.-27.7.2008 uskutečnilo Mistrovství světa juniorů a seniorů za účasti mělnických veslařů. No a to byla příležitost, proč se tam vypravit. Takže jak naši dopadli?
Dopadli dobře a od výborného chyběl jen kousek. Kritickým dnem býl pátek, kdy jak párovce s Honzou tak dvojskifu s Denisou unikl postup do A Finále o kousíček. Ve Finále B párovka vyhrála a dvojskif juniorek skončil druhý.
Zpravodajská práce byla nesmírně obtížná. Tribuna u cíle byla v 11 označena výmluvným "sold out". Okolí tribuny bylo pečlivě střeženo ochrankou. Ke kanálu se dalo dostan kolem 1500m. Ke všemu závodní dráky vedly u vzdálenějšího břehu. A jasno bylo na Šumavě v nadmořské výšce nad 500m, níže byl silný mlžný opar. Takže fotky z trati jsou dokumentační, ale budou následovat fotografie z vyjíždění a zázemí závodu.
27. července 2008,  text a foto: Oškera
Denisa Čvančarová a Lenkou Antošovou s tomko okamžiku už druhé za Australankami.
Pavel TLACH, Petr BUZRLA, Petr MELICHAR, Jan ANDRLE vpředu a za nimi tlačenice.

(c)2008 kvm 1881 - jednotlivé části díla jsou chráněny autorským právem a je možno je použít pouze se souhlasem majitele.