Třeboňská regata.
O víkendu 23.-24.srpna 2008 uskutečnili někteří mělničtí dorostenci misi do Třeboně, bašty jihočeských rybníkářů i veslařů.
Tamní závody se jely specifickým systémem, v sobotu rozjížďky, vítěz každé bral malou medaili, v neděli finále A až F, vítězové opět brali medaile, Áčkař velkou, ostatní malé. A tak se stalo toto. V jedné ze sobotních rozjížděk se utkali Jirka Kletečka s Václavem Valsou o postup do Áčka, Jiran uspěl o osm desetin a bral medaili, Vašek spadl do Béčka. Filip Kulhánek vybojoval finále „E“, Michal Kletečka „F“. A jak to to bylo v neděli?
Miguel své Efko vyhrál! Po třech letech opět bral tento zkušený kormidelník a stříbrný borec z párovky mladších žáků z roku 2005 medaili za veslem! Filip v Éčku bojoval, dojel v poli a sebral velmi cenné zkušenosti. Vašek v Béčku skončil druhý, sklonil se jen před Mistrem republiky z párovky z Blesku, za cílem se pokusil rychle otočit, aby skouknul finále, nějak to přehnal a okusil vody rybníka. Jiran v Áčku čtvrtý, za Podrazilem, Vondrákem a ve finiši ho zdolal i Říčka.
V Třeboni panovalo velmi větrné a studené počasí, inu již tradičně. Organizace však byla výtečná, večerní ohňostroj úchvatný.
24. srpna 2008,  text a foto: Tomáš Kletečka
Šťastný Miguel s medailí!
Filip sbírající zkušenosti na skifu.
Novopečený dorostenec jezdí mnohem rychleji! S pomocí yamahy...
Jiran právě přichází o třetí místo aneb premiéra černého sršně, draka nebo co to je.


(c)2008 kvm 1881 - jednotlivé části díla jsou chráněny autorským právem a je možno je použít pouze se souhlasem majitele.