Sprinty v Roudnici.
6.září již mělničtí veslaři připravovali své lodě na břehu Labe v Roudnici nad Labem. V tento čas místní veslařský klub pořádal tradiční veslařské sprinty, tedy závod na trati 500 metrů.
V těchto závodech se dařilo zejména dorostencům. Již v rozjížďce dvojskifů na sebe upozornily tři mělnické posádky, které dojely na prvních třech místech. Ve finále nakonec zvítězil dvojskif Vašek Valsa, Martin Oškera a na druhém místě opět mělnická loď v sestavě Jirka Kletečka, Michal Truksa. Tato čtveřice závodníků slavila úspěch i na čtyřce bez kormidelníka ziskem dalšího vítězství. Vašek Valsa pak potvrdil, že letos to s ním soupeři nebudou mít vůbec lehké a zvítězil i na skifu. Na skifu zvítězila i Nikola Krejsová v kategorii starších žákyň. Ostatní skifaři už na krátké trati tak úspěšní nebyli a tak na stále se zlepšující mladší žákyni Zuzanu Valsovou zbylo místo druhé, stejně jako na Jana Andrleho v kategorii juniorů.
Již o víkendu 13.9. se sejdou mělničtí veslaři se svými soupeři v Brandýse nad Labem při slavnostních závodech a poslední víkend v září v Račicích při Mistrovství ČR ve sprintu a Mistrovství ČR družstev.
Ahoj!

10. září 2008,  text: Krejza, foto: Oškera

Šťastná vítězná čtyřka dorostenců.
Vaška vyhrávat stále baví.
V exklusivním rozhovoru Jeník prozradil svou motivaci pro vyhrávání. Baví ho dívat se na veslování. A nejvíc je vidět z prvního místa. (ze břehu to je daleko...)

(c)2008 kvm 1881 - jednotlivé části díla jsou chráněny autorským právem a je možno je použít pouze se souhlasem majitele.