Mistrovství ČR ve sprintu.
V pátek 26.9. se konalo na prosluněném, ale velmi větrném Račickém kanálu tradiční Mistrovství Republiky ve sprintu. Jednak šlo o medaile ale hlavně o body do Českého poháru, takže naše výprava byla velmi početná. A na medaile dosáhla celá řada borců. Zlato vybojovala jako již tradičně naše Denisa Čvančarová, a to jak na skifu tak ve společenství s ČVK Praha a Pardubicemi na párové čtyřce.
Stříbrné medaile měli Jan Andrle ve společenství s Petrem Buzrlou s Berouna na dvojskifu juniorů, Kristína Malá na osmiveslici juniorek ve společenství s Neratovicemi a Ústím, Václav Valsa a Martin Oškera na dvojskifu dorostenců. Bronzoví byli dorostenci na párové čtyřce v sestavě Michal Truksa, Jiří Kletečka, Martin Oškera a Václav Valsa.
Ovšem největší hold musím složit našim mužům a ženám, kteří ač ve veteránském věku si vzali z práce dovolenou, nechali doma manžely, manželky a ratolesti a věnovali své bojovné srdce na oltář milovaného sportu. Nevyzdvihuji nikoho, ale jmenovitě je zmínit musím a jejich jména vytesat do pomyslného kamene cti. Byly to v ženské kategorii Jana Jakoubková, Pavla Hájková, Martina Martincová a Petra Miřatská. Za muže potom Roman Novotný, Petr Tomáš, Jan Tislický, Petr Štyler, František Martínek, Václav Nekvasil, Jan Krejza a Martin Medal. Zdůrazňuji, klobouk dolů.

27. září 2008,  text: Tomáš Kletečka, foto: Oškera

Tradiční Denisa.
Andrle s Buzrlou.
Párová čtyřka v sestavě Michal Truksa, Jiří Kletečka, Martin Oškera a Václav Valsa.
Ženská kamenná jména: Jana Jakoubková, Pavla Hájková, Martina Martincová a Petra Miřatská.
Mužská kamenná jména: Roman Novotný, Petr Tomáš, Jan Tislický, Petr Štyler, František Martínek, Václav Nekvasil, Jan Krejza a Martin Medal.
Čtyřka ve složení Krejza a spol.


(c)2008 kvm 1881 - jednotlivé části díla jsou chráněny autorským právem a je možno je použít pouze se souhlasem majitele.