II. kolo ČP ve veslování na trenažéru.
Tak jak dopadli Mělničtí borci na druhém kole ergoregat v Praze? Minule jsem psal, že tři atakovali sedmiminutovou hranici, ta však odolala.
Dnes začnu od juniorů. Jeník zajel svůj vysoký standard, 6:20, ovšem v kategorii s Podrážkou, Hanysem a Kubou Kolocem to na stupně nestačilo. Druhý náš zástupce v kategorii Jiran si brousil zuby na „sedmičku“, rozjel to velkolepě, v poslední pětistovce sice viděl andělíčky, ale Pavel na něj křiknul pár mouder asi v tom duchu jeď!, nevzdávej to!, pojď do šlágu!, ani si všechno nepamatuju a osobáček byl na světě. 6:51, zlepšení o 9 vteřin. V dorostu bojoval Petr Vondrouš, nezopakoval sice výkon z Brna, ale v rámci možností dobře. Martin Oškera zase sedmičku nechal jiným, pár desetin chybělo. Zato Vašek Valsa jel „podlahu“ od začátku do konce, taky v závěru potřeboval pár rad od Pavla, ale 6:57 byla velmi slušná odměna. Ostatní borci Michal Truksa, Radek Váňa jsou po úterním koncertě Visacího zámku na marodce, takže se představí po Novém roce.
Protože jsem neměl foťák, doplním aspoň pár postřehů z ostatních kategorií. Dorostenky – zcela ovládaná kategorie děvčaty z Děčína, dorostenci – krásný boj o první místo mezi Frantou Říčkou a Olomouckým Smejkalem, překvapivě dobré časy Rybína a Koláře. Juniorky – Michaela Majtánová je epochální, v klidu si „svačí“ juniorskou reprezentantku. Junioři – nesmírně našlapaná kategorie, podle mě z ní vyrůstají nástupci současné párovky. Ženy Masters – tak to je skvělé představení krásných dam, škoda, že jich není víc. Muži Masters – vyzdvihuji Vaška Zoubka, za 7:13 to po šedesátce dá málokdo. Ženy lehké váhy nekomentuji, muže lehké váhy nekomentuji, ženy nekomentuji. Muži – to je překvapení. Druhé místo Petr Buzrla, čas pod 6 minut. Loňský parťák Jeníka z dvojskifa i z párovky se blýskl.
No a abych nezapomněl na něco zcela mimo ergometry, ale o to hodnotnější – všichni borci i marodi po skončení regaty jeli do Motolské nemocnice dodat energii Báře, která si na čtvrtečním tréninku nešťastně zlomila ruku, absolvovala operaci a tráví své adventní časy na lůžku. To je úžasný.

22. prosince 2008,  text: Tomáš Kletečka(c)2008 kvm 1881 - jednotlivé části díla jsou chráněny autorským právem a je možno je použít pouze se souhlasem majitele.