Kolik, Kde, Čím, Co 2008.
Rok se sešel s rokem a pomalu mohu bilancovat, jak probíhal rok 2008 na webu KVM 1881.
V roce 2008 bylo zveřejněno 60 článků, zpráv a zápisů. To je značný nárůst proti předchozím letům. Výrazně se začalo také plnit FotoAlbum. Letos přibylo 1343 fotografií a že se je na co dívat! Navíc fotky nejsou zveřejněny jen tak, ale jsou pečlivě vybírány, upraveny a co je nejzásadnější, doplněny vynikajícími popiskami. Doufám, že v příštím roce se najde více fotografů, kteří přispějí k dokumentování našich akcí.
Od května je provoz webových stránek sledován pomocí programu Google Analytics. Díky tomu máme velmi přesný přehled co, kdo, kdy a jak čte. Takže pár perliček vytažených z jinak nudných grafů a tabulek.
Asi největší překvapení přinesl geografický přehled čtenářů webu KVM 1881. Jestliže jeden z prvních zachycených návštěvníků byl z Brazílie, tak do konce roku se podařilo ozelenit alespoň jeden stát na všech kontinentech. Nejdéle vzdorovala Austrálie, ale koncem listopadu padla i ta.


Na přiložené mapce je možno zopakovat zeměpis. V Jižní Americe je zastoupena velká Brazílie, v Africe maličký Benin, v Asii velké Japonsko a ještě větší Indie, no a Austrálie a Severní Amerika je jasná. Evropa je zelená celkem celá. No a doma? Tam překvapivě poskočil na třetí místo Přerov.
Z dalších údajů je zajímavé, že 96,5% návštěvníků používá MS Windows, ale jen 54% MS Internet Explorer. Firefox má celých 42,3%. Nejrozšířenější rozlišení monitoru je 1024x768 které vlastní 33,5% návštěvníků.
Na náš web stále nejvíce návštěvníků míří z odkazu na stránkách VK Blesk. Z vyhledávačů nejvíce výrazů u nás nachází Seznam. A jaké výrazy uživatelé našli pomocí vyhledávače na našem webu nejvíce? Výraz „kvm 1881“ ve všech možných variantách a ze jmen figuruje na prvním místě miláček davů „jiri kletecka“, následován „radek andrle“ a „petra jermářová“.
Celkem bylo zobrazeno 73016 stránek, které navštívilo při 12272 návštěvách 2935 unikátních návštěvníků. Hlavně poslední číslo je vzhledem k počtu aktivních veslařů zajímavé. No a královská disciplína – Nejčtenější článek! Překvapila rozsáhlá fotogalerie z Poháru KVM 1881. Tato stránka byla otevřena 1108x. 950 návštěvníků přitáhla stránka o ubytovně. Z klasických článků nakonec vyhrál článek MČR žactva a dorostu, která byla otevřena 338x, Mistrovství oblast Labe 297x. Tyto články byly těsně následovány bulvárními poklady Instruktáž jak nahodit a Krvavé Račice se shodným výsledkem 283 shlédnutí.
Na závěr je potřeba napsat to nejdůležitější. Poděkování všem co nelenili, sedli k počítači a svůj text nebo obrázky poslali na můj mail, aby se někdy rychleji a někdy pomaleji objevil na webu. Takže jmenovitě Honza Krejza, nejpečlivější zapisovatel, který je také podepsán pod nejčtenějšími články. Tomáš Kletečka, který je vždy a všude s pohotovým fotoaparátem a poznámkovou Nokií, Martina Martincová, která dělá z FotoAlba poklad. Díky jejím popiskám si své fotky prohlížím třikrát a cizí i pětkrát. Roman Novotný dokázal, že není jen nejrychlejší, ale umí i skvělé články o závodech – proč byl jen jeden? Ruda Hradecký se také odhodlal poslat několik fotek. Spolupráci úspěšně zahájil Jirka Hora, leč někde se ztratil. No a v neposlední řadě musím poděkovat svým fotografickým asistentům a asistentkám Petře a Martinovi Oškerovým a Petře Novákové, kteří buď fotili, když jsem nemohl nebo doplňovali fotografický tým. Ještě jednou všem děkuji, všem přeji hodně šťastných okamžiků při vytváření obsahu webu v příštím roce. A všem nám přeji, ať rok 2009 přinese co možná nejvíce skvělých zpráv.

30. prosince 2008,  text: Oškera


(c)2008 kvm 1881 - jednotlivé části díla jsou chráněny autorským právem a je možno je použít pouze se souhlasem majitele.