Český pohár v halovém veslování - Brno
Lodě jsou schovány v loděnici. Žába poslala sváteční veslaře dávno k zimnímu spánku. Ti opravdoví se nastěhovali do vytopených posiloven na trenažery. Není nač čekat. Už v listopadu každoročně zahajuje v Brně Český pohár v halovém veslování. Ani my jsme u toho nemohli chybět.
Vyrazila osvědčená skupina ve složení co@ch , m@n@ger, nástěnkář a plné dva vozy bojovně naladěných borců, jedoucích jak jinak než pro osobáčky. Nejvíc jela naladěna Klára. My, co jsme dávali při biologii ve škole pozor a víme k čemu je nervová soustava jsme žasli nad jejími vedlejšími produkty. Omlouvám se všem, co jsem kdy označil za zbytečně nervózní :-)
Cesta ubíhala skvěle, Vysočina ukázala svoji přívětivější tvář (Martin na bílém koni letos trenažery v Brně vynechal) a na místě jsme byli "co by dup". No tak dobře , asi za 3 hoďky.
Nemoci se nevyhýbají ani veslováním zoceleným tělům a chřipka začíná kosit jednoho po druhém. Každý kdo má jenom trochu zvýšenou teplotu raději ulehne do postele (někteří i bez teploty) a pod peřinou se modlí aby to nebyla náhodou "vepřovka". Znatelně se to projevilo na startovní listině. Dokonce i tři sestry z Hodonína byly jenom dvě a to už něco znamená , to nepamatuji.
Max. 3 jízdy v každé kategorii zaručily hladký průběh a přes 1/2hodinovou "sekyru" hned v úvodu bylo v 15hod hotovo.
Osobák si zajeli úplně všichni a Kanibal vyjel stříbro. Jak dopadla Klára ? Dopadlo to dobře a nervózní jsme naopak byli jenom my ostatní. Klárka nasadila svoji oblíbenou osmnáctku za minutu a s pusou od ucha k uchu dorazila zdárně až do cíle.
Celkově výsledky nevybočily z normálu aby mne něčím upoutaly. Snad jedině až se na Youtube.com objeví jízda mistra republiky a čtvrtého dorostence v pořadí, nenechte si to ujít. To stojí za to !!! U děvčat jsem uzavřel dost riskantní sázku - Žabová x pole proti a prohrál jsem. To ale nevybočuje z normálu.
Na úplný konec jsem ani nečekal. Za prvé jsem pospíchal domů napsat článek, aby mne nástěnkář nepředběhl s komentářem. Za druhé se to hlavní stejně odehrávalo na 148.km při cestě zpět. Tam mají mělničtí svůj žlutočervený chrám, kde nešetřili silami a rozbalili to v plné parádě, co peníze stačily. Co@ch si ještě stačil stačil v prodejně suvenýrů koupit další lodičku. Už jich má doma tolik co jich nebylo ani v přístavu Pearl Harbor.
V Brně to letos bylo skromné, komornější ale hezké. Uvidíme co nabídne Praha ( Pozn. autora - hned jeden chrám je v Holešovicích, důvod startovat tudíž je).

FotoAlbum
Kanibal si právě vyjel stříbro!
FotoAlbum
V jeden okamžik se Klára přestala usmívat. To je on!

21. říjen 2009,  text: Roman Novotný, foto: Mirek OškeraCreative Commons License
www.kvm1881.cz podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Česko.
Práva nad rámec této licence jsou popsána zde: notice.