Pardubické vánoční trenažery
Po řekách pluje led, na silnicích leží sníh, teplota -10°C, vánoce za dveřmi. V domácnostech vrcholí horečka, uříznout stromek, chytit kapra, napéct cukroví, zabalit dárky, vyčistit koberce ....... No jo, ale co s dětmi ? Kdo je poslal na vánoční trenažery do Pardubic ten neprohloupil.
Poslední víkend před svátky se přímo nabízí aby jednotlivá sportovní odvětví uspořádala oddechové závody kde nepůjde o rekordy, ale o uvolněné přátelské setkání s přáteli, vánoční atmosféru a je úplně jedno zda se bojuje o vánočního kapra nebo , tak jak tomu bylo o víkendu v Pardubicích, o pardubický perník. Místním veslařům se vše podařilo na jedničku.Posuďte sami.
Už samotná volba prostor je polovina úspěchu.Budova ČSOB přímo v centru města. Parkování není problém, již v minulém týdnu ČT informovala, že místní Policii "došly" botičky :-) Organizátoři Vás nenaženou do chladné tělocvičny kdesi na periferii s odkazem přezuvky sebou, ale do příjemného vestibulu bankovního domu. Pokud chce veslování přilákat i náhodné diváky je přece nesmyslem nutit babičky a maminky aby své ratolesti sledovali v punčochách na chladné palubovce.
Účastníků nebylo mnoho ani málo. Tak akorát, což zajišťovalo hladký průběh a rychlý spád celého dne. Od každé kategorie 1-2 jízdy. Neustále se bylo na co dívat a pokud Vás něco nezajímalo, stačilo přejít přes ulici do nákupního centra, kde šlo případně dokoupit vánoční dárky svým blízkým. A byl tam i poslední dobou veslaři tolik vyhledávaný červenožlutý Mc :-) Výkony nebyly takové na jaké jsme zvyklí z Pohárových kol, ale to neznamená, že chybělo napětí. Např. závod veteránek svým průběhem a vyrovnaností strhl k povzbuzování a potlesku všechny přítomné.
O vrchol dne se postaral závod čtyřěčlených družstev, kdy proti sobě nastupují vždy dvě družstva na trati 500m. V praxi to vypadá tak, že na 4 trenažery usednou závodníci z Lysé a na zbylé 4 "co dům dal" . Jak to v té Lysé dělají? Nabízí se jedinné vysvětlení. Tak jako v nošovickém Hyundai povinně všichni zaměstnanci o přestávkách cvičí, v Lysé všichni veslují.
Byla to příjemná sobota za kterou veslařům z Partdubic patří velký dík s ještě větší organizátorskou jedničkou. A pokud by byl k dispozici i vánoční svařák připadal bych si jak na biathlonu v německém Rupholdingu :-) . Tak snad příště.

P.S. Jste-li zvyklí na fotografie, musím Vás zklamat. Nic jsem nefotil, co kdyby.... a pokud se přece jenom nějaké fotky objeví, jde o podobnost čistě náhodnou. Šťastné a veselé.

21. prosince 2009,  text: Roman NovotnýCreative Commons License
www.kvm1881.cz podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Česko.
Práva nad rámec této licence jsou popsána zde: notice.