17.10.Head Co@ch ke Klagenfürtu.
30.7.Prohlášení Head Co@che.
10.7.Salónek po MČR dospělých
3.7.Salónek po MČR mládeže
26.5.Jarní ohlédnutí
20.5.Salónek po Brnu
12.5.Salónek po CEFTA
22.4.Salónek po Větrný víkend
10.4.Salónek po MM ČR DD.
23.8.Bike Camp JIZERKY.
27.7.První půlrok HEAD COACHE.
4.6.CoAch vyhodnocuje Brno a Primátorky.
30.5.CoAch vyhodnocuje jarní pouťáky.
6.5.Salónek po kontrolkách 2012.
19.4.Salónek po Dlouhé dráze 2012.
4.7.Salónek po Elitě 2011.
28.6.Salónek po Republice 2011.
5.5.Salónek po Lysé 2011.
5.5.CoAch a zážitky z kontrolek.
18.4.Proč mlčel Co@ch?
24.1.Co@ch doporučuje.
2.1.Salónek vzpomínek.
30.11.Salónek po Lounech.
22.11.Salónek po I.kole ergo poháru.
7.11.Salónek po Mistrovství světa.
3.10.Salónek po konci sezóny.
12.9.Podzimní Co@ch.
8.8.Co@ch po MSJ.
29.6.Co@ch po jaře.
30.5.Co@ch po modré Lysé.
16.5.Co@ch po Labském dvojboji.
2.5.Co@ch po kontrolkách.
26.4.Co@ch po Praze.
10.4.Co@ch a Dlouhá trať.
23.2.Co@ch na horách III.
26.1.Co@ch na horách II.
24.1.Co@ch na horách.
17.1.Co@ch a půlení.
10.1.Co@ch jel do Hradce.
22.12.Co@ch bilancuje.
29.11.Co@ch o Polabském poháru.
22.11.Co@ch o Brně.
15.11.Co@ch a tahání vleku II.
9.11.Co@ch a tahání vleku.
4.11.Co@ch a MODRÉ NÁŘADÍ.
28.9.Co@ch a kanibalové.
23.9.Co@ch oppia suomea.
6.9.Co@ch v Roudnici.
30.8.Co@ch v Litoměřicích.
8.8.Co@ch píše SMS.
30.7.Co@chova soutěž.
25.7.Salónek o vrtaném koleni.
19.7.Salónek v okurové sezóně.
6.7.Roman pomáhal se Salónkem po dospělé republice.
29.6.Salónek po republice.
15.6.Salónek po Labi.
8.6.Primátorky Romana Novotného.
18.5.Co@ch a Labský dvojboj.
7.5.Co@ch má další loď a vzpomíná.
5.5.Co si Co@ch přečetl o kontrolkách.
2.5.Co@ch o kontrolkách.
26.4.Jak viděl Co@ch pražské závody?
14.4.Co@ch se zamyšlí nad mělnickou dlouhou tratí.
10.4.Co@ch se zamyšlí nad nehodami při veslovani.
24.3.Co@ch bojuje s krizí a připravují se ceny.
4.3.Další brigáda.
1.3.Co@ch a jeho zrychlený týden.
18.2.Co@ch na horách.
25.1.Zimní tank? Sněžný pásák? UFO na horách? Vše je tu!.
18.1.Co dělá Co@ch v kuchyni? No přeci vaří dobroty.
8.1.Pracovní začátek nové rubriky - Brigáda.
Salónek po republice.
15. června 2009
Ahoj, dnes se ve svém salónku rozhovořím trochu zevrubněji, neboť již mám před sebou výsledky. Nebudu komentovat všechno, něco přejdu zdvořilým mlčením, něco nezhodnotím z neznalosti soupeřů, něco mi může uniknout. Ale popořadě.
Čtyřka „s“ dorostenek v režii Roudnice, je to sice nebodovaná disciplína, ale překvapivě nabitá. Skif žáků dvanáctiletých: kvalitní výkony a Kuba Tkáč bronzový, bylo to o fous a opravdu kvalitní. Dvojskif žačky mladší: RADOST Zuzanka cinká bronzem, potenciální medailistky byly čtyři, tak to opravdu potěšilo. Splnilo se to, co jsme předesílali, že tento talent bude přetaven v kovy. Škoda jen, že je v KVM sama.
Skif žáci mladší jedenáct let to byl očekávaný triumf Fleissnera, nutno si povšimnout pátého místa Klímy z Třeboně! Párovka starších žáků byla dramatická, první tři lodě v šesti desetinách, tak to je síla. Naši jeli béčko a chválím je za to, že nevzdali boj s Nerátkami a šli do nich až do konce. Skif dorostenky Míša až šestá, hmmm…., neviděl jsem to, ale z výsledku jsem překvapen.
Párovka žákyně starší: RADOST OBROVSKÁ, naše holčičky mají bronz!!! Vyplatila se změna posedu, místo klidné Aničky sedla na stroka neklidná Nikola a od pětistovky by snad utrhla krákorec, jak jela podlahu. Vyšlo to, bylo to opravdu skvělé. Skif žačky mladší dvanáct let - Julča dostala příděl! Tak to bylo překvapení. Moje spolužačka Kačka velmi dobře připravila Terezku. Magda Lambertová třetí jako loni. Dvojskif mladší žáci byl pro mě překvapivý, mnou favorizovaní Tkáč Konečný vypadli do „béčka“ třetím nejlepším semifinálovým časem. Pak „béčko“ vyhráli, ale… Naši byli v „béčku“ dvoje, Rambo s Michalem ho zajeli skvěle, byli třetí a na to, že to jsou oba prvoročáci předvedli skvělý výkon.
Ve skifu dorostenců se sešla nevídaná konkurence, náš Vašek bojoval jak lev, ale o placku přišel o čtyři setiny, to snad měl být mrtvý závod. Ale ve třetím tisíciletí technika i takovéto rozdíly určí. Klobouk dolů, byl to infarktový závod a jistě se na něj bude dlouho vzpomínat. Na dvojce Lišák s Martinem taky brali „brambory“, ale vysvlíkli z trenek třeba druhé z Dlouhé trati. To se cení. Ve dvojskifu starších žáků mě překvapil Jandourek s Pazderou, ještě jsem nezažil, aby dva prvoročáci brali medaili, natož stříbro. Dost dobrý. Gratulace jde do Nymburka, ovládli to zkušeně. Naši dva nováčci postoupili do semifinále, ale to byla konečná. Předvedli bojovný výkon.
Párovka mladších žákyň RADOST NEJVĚTŠÍ - TITUL!!! Naše společenství sestavené na Jarních závodech v Praze odrazilo atak čisté Lysé a vyhrálo. Zuzanka druhá medaile! No to je výborné, vyplatilo se letos opustit skifa. Vyšlo to do puntíku. Na čtyřce bez dorostenců nezvítězili favorizovaní borci z ČVK, ale celkem nenápadní kluci z Blesku, ale ti jeli nádherně. Na dvojskifu starších žákyň jsme taky pošilhávali po medaili, ale byly z toho třetí „brambory“ Niki ani Klárka neměly na tři medailistky, prostě to nešlo. Vítězství Anety s Lucií bylo pro mě překvapení, spíš jsem věřil sestrám Zapletalovým. Pochopitelně všechno Přerov.
Ve dvojskifu dorostenců se počítalo s medailí, ale bylo vidět, jak skif a dvojka klukům obrovsky zahýbaly s rezervoárem sil a zase „brambory“. To bylo k vzteku. Strojovým tempem vyhráli Rybín Mařík, bylo to fakt bezchybné. Jejich kouč Venca řekl, že kdo chce z republiky dvě medaile, nemá se pouštět do třech disciplín. Pravda, že předloni Jeník tři vyhrál, ale to jel dvojskifa s druhým nejlepším a párovku s druhým, třetím a zhruba čtvrtým.
Na párovce mladších žáků jsme měli ve finále čistou loď, to je po třech letech poprvé a jeli pěkně, medailistům sice jen sekundovali a byli pátí (zaplaťpánbůh ne „bramboroví“), tři jsou prvoročáci, tak za rok nashledanou. Nepárovka starších žáků - tam jsme zvedli velkou vlnu zlé krve hlavně mezi sebou, protože nebyli připuštěni na start, kvůli tomu, že neměli na lodi balónek. Po celkem zbytečné debatě, kdo všechno za to může, jsem demokraticky rozhodl, že za to můžou všichni, včetně mě. Jasné je jedno: nemůže za to rozhodčí, který je do závodu nepustil. Vítězství pro ČVK.
U skifu žáků starších třináctiletých by byl zázrak, kdyby Adriano přešel přes páteční kvalifikaci. A vskutku. Čeká ho ještě moc a moc bolesti, aby dokázal někoho porazit. Ve finále překvapení! Jandourek bez medaile! Velké překvapení u žaček starších čtrnáct let. Odhlásilo mnoho a mnoho holek, nakonec se jelo rovnou finále a tam kralovala Saša Vařeková ze slavné rodiny Vařeků, ale druhé místo Žanety Nebáznivé je bomba, posílám uctivou poklonu do Nymburka, na to, že ta holka vesluje od jara, je to fakt dobrý.
U nepárovek starších žákyň jsme snili o medaili, ale zůstalo jenom u snů. Společenství nebylo rozhodně špatné, ale holky na tom seděly třikrát, což asi u finále Republiky je málo. Bylo mi líto holčiček z Loun, přišly o placku v posledních tempech a právem to obrečely.
Párovka dorostenců byla jasným kláním Slavie a nás, jak to zhodnotil někdo ze břehu: první a druhý - to je již juniorské veslování od třetího místa naopak žákovské. Prosím bez urážky. Ale když dá první třetímu třicet dva vteřin, tak to ze břehu opravdu tak vypadá. Naši byli druzí, zkompletovali jsme tak sbírku medailí.
Jen pro úplnost na osmě dorostenců naše společenství nezopakovalo výkon z Primátorek a bralo - jak jinak - brambory. Řekl bych, že po loňsku, kdy jsme měli taky čtyři medaile, je to letos lepší, neboť se dost zvedl počet finálových míst. Za týden u juniorské Republiky nashledanou.
Bezbalónková loď nebyla připuštěna.


(c)2009, 2010 kvm 1881 - jednotlivé části díla jsou chráněny autorským právem a je možno je použít pouze se souhlasem majitele.