17.10.Head Co@ch ke Klagenfürtu.
30.7.Prohlášení Head Co@che.
10.7.Salónek po MČR dospělých
3.7.Salónek po MČR mládeže
26.5.Jarní ohlédnutí
20.5.Salónek po Brnu
12.5.Salónek po CEFTA
22.4.Salónek po Větrný víkend
10.4.Salónek po MM ČR DD.
23.8.Bike Camp JIZERKY.
27.7.První půlrok HEAD COACHE.
4.6.CoAch vyhodnocuje Brno a Primátorky.
30.5.CoAch vyhodnocuje jarní pouťáky.
6.5.Salónek po kontrolkách 2012.
19.4.Salónek po Dlouhé dráze 2012.
4.7.Salónek po Elitě 2011.
28.6.Salónek po Republice 2011.
5.5.Salónek po Lysé 2011.
5.5.CoAch a zážitky z kontrolek.
18.4.Proč mlčel Co@ch?
24.1.Co@ch doporučuje.
2.1.Salónek vzpomínek.
30.11.Salónek po Lounech.
22.11.Salónek po I.kole ergo poháru.
7.11.Salónek po Mistrovství světa.
3.10.Salónek po konci sezóny.
12.9.Podzimní Co@ch.
8.8.Co@ch po MSJ.
29.6.Co@ch po jaře.
30.5.Co@ch po modré Lysé.
16.5.Co@ch po Labském dvojboji.
2.5.Co@ch po kontrolkách.
26.4.Co@ch po Praze.
10.4.Co@ch a Dlouhá trať.
23.2.Co@ch na horách III.
26.1.Co@ch na horách II.
24.1.Co@ch na horách.
17.1.Co@ch a půlení.
10.1.Co@ch jel do Hradce.
22.12.Co@ch bilancuje.
29.11.Co@ch o Polabském poháru.
22.11.Co@ch o Brně.
15.11.Co@ch a tahání vleku II.
9.11.Co@ch a tahání vleku.
4.11.Co@ch a MODRÉ NÁŘADÍ.
28.9.Co@ch a kanibalové.
23.9.Co@ch oppia suomea.
6.9.Co@ch v Roudnici.
30.8.Co@ch v Litoměřicích.
8.8.Co@ch píše SMS.
30.7.Co@chova soutěž.
25.7.Salónek o vrtaném koleni.
19.7.Salónek v okurové sezóně.
6.7.Roman pomáhal se Salónkem po dospělé republice.
29.6.Salónek po republice.
15.6.Salónek po Labi.
8.6.Primátorky Romana Novotného.
18.5.Co@ch a Labský dvojboj.
7.5.Co@ch má další loď a vzpomíná.
5.5.Co si Co@ch přečetl o kontrolkách.
2.5.Co@ch o kontrolkách.
26.4.Jak viděl Co@ch pražské závody?
14.4.Co@ch se zamyšlí nad mělnickou dlouhou tratí.
10.4.Co@ch se zamyšlí nad nehodami při veslovani.
24.3.Co@ch bojuje s krizí a připravují se ceny.
4.3.Další brigáda.
1.3.Co@ch a jeho zrychlený týden.
18.2.Co@ch na horách.
25.1.Zimní tank? Sněžný pásák? UFO na horách? Vše je tu!.
18.1.Co dělá Co@ch v kuchyni? No přeci vaří dobroty.
8.1.Pracovní začátek nové rubriky - Brigáda.
Salónek po Mistrovství světa.
7. listopadu 2010
Ahoj. Právě skončilo Mistrovství světa. Předpokládám, že každý má plnou hlavu dojmů, plnou hlavu informací, plnou hlavu nových poznatků.
Mistrovství skončilo obrovským úspěchem Ondry Synka, je z něj opravdu fyzicky i psychicky vyzrálý závodník. Nenechal se vtáhnout do Maheho hry, a ve finále prostě v půlce trati zrychlil a udělal z domácí hvězdy trhací kalendář. O tom bude jistě popsáno dost a dost papíru, tak toto téma nebudu rozvíjet. GRATULUJI!
Já se zmíním o některých věcech, které zaujaly mě. Vstával jsem disciplinovaně vždy v noci, abych vše viděl ihned a prožil to, jak se říká, z první ruky.
Materiální stránka Mistrovství: Zdálo se mi, že Empachery měly většinu. Číňané jezdili na lodích Swift, případně na Wintechu. Vesla zhruba půl na půl Croker a Concept 2. Dokonce na Conceptech jeli vítězové dvojky bez Novozélanďáci, to jsem nikdy dosud neviděl. Zajímavé byly různé vlnolamy, bylo vidět, že na větrné prostředí byli všichni připraveni.
Veslařský styl: Ani ve velkých vlnách se moc nepraktikovaly mlýnky, prostě se to dneska děje a jezdí v přímkách, sem a tam, hlavně rychle a silou. Vysoký šlág byl vidět prakticky vždy, vlny nevlny, vítr nevítr, dvojka nebo osma. Na dvojce „s“ sedmatřicet! Za nás se říkalo „ulítané“, dneska už to dávno neplatí. Tento trend tedy převládá.
Zaujal mě ústup Číňanů z pozic. Před olympiádou v Pekingu prakticky v každé disciplíně měli medaili, dneska snad jednu, ale nevím to přesně, podrobně jsem výsledky nezkoumal. Jestli jim v jejich státem řízeném systému zavřeli penězovody, nebo jestli již není o tento sport u nich zájem? Rozhodně tak jako předtím během dvou, tří let vylétli nahoru, tak dnes během dvou let spadli dolů. Všechno se děje ve vlnách.
Jaké jsem ještě zaznamenal překvapení? Na skifu ve finále Luka Špik. Noncox Anglie bez medaile, to se vidí málokdy. Vůbec nereagovali na postupné nástupy a z prvního místa na kilometru se propadli na čtvrté. Úplně stejně dopadli Italové na párovce lehkáčů. Dvojka bez kormidelnice Rumunek nebyla ve finále. Kanada na osmě jela opravku a na poslední dvoustovce dostala loď a vypadla.
Co mi udělalo radost, na co se dalo koukat? Noncox lehkáčů, pět lodí dojelo ve vteřině. Chorvati na párovce jeli fantasticky, na to že nejstaršímu je 22 let, opravdu podali epochální výkon. Dvojka bez mužů i dvojskif mužů - pokaždé to byl souboj UK versus NZL, pokaždé vyhrál NZL, to co předvedli na dvojskifu Cohen a Sulivan, to byl bonbónek.
Komu patří ode mě největší gratulace? No přece Lukášovi Babačovi, jel lehkého i těžkého skifa, na těžkém byl osmnáctý, na lehkém druhý. Ten si pobyt na Lake Karapiro opravdu užil.
Co naši? Ondru už jsem zmínil, dvojskif mužů jel výborně, narychlo sestavená posádka nezklamala.
Co říct k ženám? Dvakrát čtvrté místo jistě úspěchem je, pro mě, zastánce velkých disciplín, je však nelogické, že tři holky z jednoho klubu dosáhnou dvou čtvrtých míst na Světě, já bych je tlačil do párovky. Tam, co jsem sledoval, třetí byly Němky, kde seděla Karina Baer, to je ta, co ji Jitka v Račicích na U23 porazila, tak si myslím, že ve sveslované párovce by byla větší šance na stabilní medailové posty. Na skifu se vždycky najde nějaká Frida, nebo Ema, které to takzvaně „uletí“ a naši Mirku odsune. Ale je to jen můj názor. Jak říkám, jsem zastáncem velkých disciplín.
Závěrem, to bych ani nebyl já, kdybych si nerýpnul (modří už vědí). Tradice je hezká věc. Všichni víme, že se Holandským reprezentantům vždy přezdívalo „oranjes“. Proč? No přece kvůli oranžovým dresům. Byla to tradice, stará jak Nizozemí samo. Myslíte, že se na tomto Mistrovství prezentovali v takto barevně vyvedených dresech? ZAPOMEŇTE….! Ne všechno tradiční zároveň splňuje nejnovější trendy a nároky. Holanďané jistě nepřevlékli dresy proto, aby někoho naštvali, nebo rozeštvávali. Jejich důvody neznám, ale jejich nové kombinézy ano, byly opravdu pěkné a moderní. Ti co je měli na sobě, jistě byli na svou zem hrdí.
Tomáš
foto - Mirek OškeraNový Mistr světa v létě v Račicích.


(c)2009, 2010 kvm 1881 - jednotlivé části díla jsou chráněny autorským právem a je možno je použít pouze se souhlasem majitele.