17.10.Head Co@ch ke Klagenfürtu.
30.7.Prohlášení Head Co@che.
10.7.Salónek po MČR dospělých
3.7.Salónek po MČR mládeže
26.5.Jarní ohlédnutí
20.5.Salónek po Brnu
12.5.Salónek po CEFTA
22.4.Salónek po Větrný víkend
10.4.Salónek po MM ČR DD.
23.8.Bike Camp JIZERKY.
27.7.První půlrok HEAD COACHE.
4.6.CoAch vyhodnocuje Brno a Primátorky.
30.5.CoAch vyhodnocuje jarní pouťáky.
6.5.Salónek po kontrolkách 2012.
19.4.Salónek po Dlouhé dráze 2012.
4.7.Salónek po Elitě 2011.
28.6.Salónek po Republice 2011.
5.5.Salónek po Lysé 2011.
5.5.CoAch a zážitky z kontrolek.
18.4.Proč mlčel Co@ch?
24.1.Co@ch doporučuje.
2.1.Salónek vzpomínek.
30.11.Salónek po Lounech.
22.11.Salónek po I.kole ergo poháru.
7.11.Salónek po Mistrovství světa.
3.10.Salónek po konci sezóny.
12.9.Podzimní Co@ch.
8.8.Co@ch po MSJ.
29.6.Co@ch po jaře.
30.5.Co@ch po modré Lysé.
16.5.Co@ch po Labském dvojboji.
2.5.Co@ch po kontrolkách.
26.4.Co@ch po Praze.
10.4.Co@ch a Dlouhá trať.
23.2.Co@ch na horách III.
26.1.Co@ch na horách II.
24.1.Co@ch na horách.
17.1.Co@ch a půlení.
10.1.Co@ch jel do Hradce.
22.12.Co@ch bilancuje.
29.11.Co@ch o Polabském poháru.
22.11.Co@ch o Brně.
15.11.Co@ch a tahání vleku II.
9.11.Co@ch a tahání vleku.
4.11.Co@ch a MODRÉ NÁŘADÍ.
28.9.Co@ch a kanibalové.
23.9.Co@ch oppia suomea.
6.9.Co@ch v Roudnici.
30.8.Co@ch v Litoměřicích.
8.8.Co@ch píše SMS.
30.7.Co@chova soutěž.
25.7.Salónek o vrtaném koleni.
19.7.Salónek v okurové sezóně.
6.7.Roman pomáhal se Salónkem po dospělé republice.
29.6.Salónek po republice.
15.6.Salónek po Labi.
8.6.Primátorky Romana Novotného.
18.5.Co@ch a Labský dvojboj.
7.5.Co@ch má další loď a vzpomíná.
5.5.Co si Co@ch přečetl o kontrolkách.
2.5.Co@ch o kontrolkách.
26.4.Jak viděl Co@ch pražské závody?
14.4.Co@ch se zamyšlí nad mělnickou dlouhou tratí.
10.4.Co@ch se zamyšlí nad nehodami při veslovani.
24.3.Co@ch bojuje s krizí a připravují se ceny.
4.3.Další brigáda.
1.3.Co@ch a jeho zrychlený týden.
18.2.Co@ch na horách.
25.1.Zimní tank? Sněžný pásák? UFO na horách? Vše je tu!.
18.1.Co dělá Co@ch v kuchyni? No přeci vaří dobroty.
8.1.Pracovní začátek nové rubriky - Brigáda.
Proč tak dlouho mlčel Co@ch?
18. dubna 2011
Ahoj,
po delší odmlce se opět hlásím ke slovu. Od konce ledna jsem mlčel. Mělo to své důvody.
Za prvé: Nebylo prakticky o čem psát. Proběhlo zimní soustředění na běžkách, proběhla Republika trenažerů v Olomouci, proběhla jarní příprava na Mistrovství Republiky na Dlouhé trati. Vše bez komentovatelných událostí.
Dalším důvodem byly mé studijní povinnosti. Po odevzdání závěrečné práce na Trenérské škole mě čekala obhajoba této a zároveň závěrečná zkouška. Tak jsem dost času trávil v knihách a sešitech. Vůbec mi to nelezlo do hlavy a tak jsem měl stupňované nervy. 4. dubna jsem vše zakončil známkou VELMI DOBŘE, a to je skvělé!
A v neposlední řadě se mi kontinuálně rozbíjí auto, můj parádní VW. Jeho opravy mě už stály víc, než by mě stála studia na Harvardu.
Nicméně v této kvapné a chaotické době proběhlo Mistrovství a já cítím povinnost jednotlivé výkony našich, ale i ostatních nějak okomentovat. Vezmu to kategorii po kategorii.
Dvojky bez kormidelníka junioři: Jednoznačná nadvláda ČVK. Rady si nechám pro sebe, ale Navymu i Ivanovi se bude skládat jakákoliv reprezentační posádka velmi snadno.
Skif junioři: Martin Slavík s obrovským náskokem. Ale už loni byl pár vteřin od vítězného Kuby, tak se to asi dalo čekat. Náš Venda kontrolovaně postoupil na kontrolky a Martin doslova zazářil pátým místem.
Dvojky bez juniorek: Zase triumf ČVK, Rejčl a Lucka, každá je úplně jiná, viděl jsem je ale jet ostře a jelo jim to. Nevím, zda v této kategorii se podaří sestavit osmu, která by navázala na loňské páté místo na Světě.
Skif juniorek: Na bedně dvě holky, které sice ústřední trenér mládeže ignoruje zvát na reprezentační srazy, ale tady všem zvaným ukázaly, jak se to jezdí a že se s nimi musí počítat! V tomto sportu není všechno jen o wattech, že ano. Je dobré taky umět veslovat.
Dvojky bez dorostenců: naši Tísla se Štěpánem šestí, jeli to s chutí a svižně a nominovali se na kontrolky. To byl hlavní cíl. Ostatní nechci zatím hodnotit, uvidíme po kontrolkách.
Skif dorostenců: Ondra z (jak jinak) ČVK zajel neuvěřitelný výkon.
Dvojka bez dorostenek: zmíním jen naše holčičky, asi se od nich víc čekat nedalo. Na toto téma by se dala napsat disertační práce.
Skif dorostenek: že Ivana porazí Sašu, tak na to bych nevsadil ani zlámanou grešli. A podobně jako u juniorek, na bedně stála opomíjená, ale výborně veslující Ivana z Lysé. Naše Baruška o prsa prošla na kontrolky, budeme jí držet palce.
Dvojky bez mužů: Jako loni i letos Kuba s Petrem. A do osmého místa samá Dukla. Výborně zajel Mikuláš, gratulujeme Ti, Majku! A vysoko hodnotím výkony Pardubických chlapů, postavili tři lodě a vůbec se nebáli zvučných jmen. Ne nadarmo tento klub nejde na Labi porazit.
Skif mužů: Zase to tu vyhrál Švéd, pro nás, domácí, je skvělé umístění Jeníka, tři vteřiny od Mistra světa a prvenství v třiadvacítkách, to je výkon, hodný stroka párovky U23. Výborně zajel Tomáš Vondrák, v klubových podmínkách je hned za Duklama, to je palec nahoru!
Dvojky bez lehkáčů: překvapilo mě, že půlka noncoxa šla letos do skifů, ale pro KVM výtečný úspěch. Naši chlapci stáli na bedně a v třiadvacítkách brali titul. Jak praví náš kapitán Zdeněk: hrdý budžes vytrval. Anebo jak se praví v kultovním filmu: „Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností…..“ Však by kluci za těch osm let mohli vyprávět. A ve své osmé sezóně kluci sáhli na titul. Příklad hlavně pro dnešní generaci ubrečených žáčků z KVM, kteří pořád básní o medailích, ale nechápou, že z vody se jen tak lehce neloví, že je to opravdu dlouhá cesta.
Skif lehkáčů: Bratři z noncoxa a Adam Kapa. To je jistota.
Dvojka bez žen: Hmmmmmm…….
Skif žen: Uvidíme po kontrolkách, ale Jitka si dost hlasitě vynucuje změnu na postu lídra. První čtyři bezkonkurenční, ostatní jen paběrkují.
Skif lehkých žen: Daniela podle očekávání, ale táži se: „Kde byla Martina?“ Děvčata vyhlásila boj o Londýn, tak proč, sakra, nebojují o Londýn? Skvělé sedmé místo Lenky Pavlovské, je vidno, že místo svatební cesty proběhla tvrdá příprava.
Párovky žen Masters: opakuji se, ale tři sestry z Hodonína a dvě sestry ze Slávie. Za zmínku stojí účast a zasloužený titul Zuzky Valsové ze Štětí.
Tak takhle to vidím já, povšimněte si změny mého loga a po kontrolkách na shledanou.
(ono se to lehce napíše, ale jen se neví, kdo to kdy předělá - pozn. redaktora)

foto - archív autoraNaši hoši!

Náš Jeník!


(c)2009, 2010 kvm 1881 - jednotlivé části díla jsou chráněny autorským právem a je možno je použít pouze se souhlasem majitele.