17.10.Head Co@ch ke Klagenfürtu.
30.7.Prohlášení Head Co@che.
10.7.Salónek po MČR dospělých
3.7.Salónek po MČR mládeže
26.5.Jarní ohlédnutí
20.5.Salónek po Brnu
12.5.Salónek po CEFTA
22.4.Salónek po Větrný víkend
10.4.Salónek po MM ČR DD.
23.8.Bike Camp JIZERKY.
27.7.První půlrok HEAD COACHE.
4.6.CoAch vyhodnocuje Brno a Primátorky.
30.5.CoAch vyhodnocuje jarní pouťáky.
6.5.Salónek po kontrolkách 2012.
19.4.Salónek po Dlouhé dráze 2012.
4.7.Salónek po Elitě 2011.
28.6.Salónek po Republice 2011.
5.5.Salónek po Lysé 2011.
5.5.CoAch a zážitky z kontrolek.
18.4.Proč mlčel Co@ch?
24.1.Co@ch doporučuje.
2.1.Salónek vzpomínek.
30.11.Salónek po Lounech.
22.11.Salónek po I.kole ergo poháru.
7.11.Salónek po Mistrovství světa.
3.10.Salónek po konci sezóny.
12.9.Podzimní Co@ch.
8.8.Co@ch po MSJ.
29.6.Co@ch po jaře.
30.5.Co@ch po modré Lysé.
16.5.Co@ch po Labském dvojboji.
2.5.Co@ch po kontrolkách.
26.4.Co@ch po Praze.
10.4.Co@ch a Dlouhá trať.
23.2.Co@ch na horách III.
26.1.Co@ch na horách II.
24.1.Co@ch na horách.
17.1.Co@ch a půlení.
10.1.Co@ch jel do Hradce.
22.12.Co@ch bilancuje.
29.11.Co@ch o Polabském poháru.
22.11.Co@ch o Brně.
15.11.Co@ch a tahání vleku II.
9.11.Co@ch a tahání vleku.
4.11.Co@ch a MODRÉ NÁŘADÍ.
28.9.Co@ch a kanibalové.
23.9.Co@ch oppia suomea.
6.9.Co@ch v Roudnici.
30.8.Co@ch v Litoměřicích.
8.8.Co@ch píše SMS.
30.7.Co@chova soutěž.
25.7.Salónek o vrtaném koleni.
19.7.Salónek v okurové sezóně.
6.7.Roman pomáhal se Salónkem po dospělé republice.
29.6.Salónek po republice.
15.6.Salónek po Labi.
8.6.Primátorky Romana Novotného.
18.5.Co@ch a Labský dvojboj.
7.5.Co@ch má další loď a vzpomíná.
5.5.Co si Co@ch přečetl o kontrolkách.
2.5.Co@ch o kontrolkách.
26.4.Jak viděl Co@ch pražské závody?
14.4.Co@ch se zamyšlí nad mělnickou dlouhou tratí.
10.4.Co@ch se zamyšlí nad nehodami při veslovani.
24.3.Co@ch bojuje s krizí a připravují se ceny.
4.3.Další brigáda.
1.3.Co@ch a jeho zrychlený týden.
18.2.Co@ch na horách.
25.1.Zimní tank? Sněžný pásák? UFO na horách? Vše je tu!.
18.1.Co dělá Co@ch v kuchyni? No přeci vaří dobroty.
8.1.Pracovní začátek nové rubriky - Brigáda.
CoAch vyhodnocuje Brno a Primátorky.
4. června 2012
Ahoj,
sepisuji krátký sumář a krátké zhodnocení dvou důležitých závodů v jarní sezóně. První v kalendáři byla Mezinárodní regata mládeže v Brně. Tam se mělo rozhodovat o dorosteneckých mezinárodních závodech CEFTA a zároveň o juniorské nominaci na Mistrovství Evropy. Vydali jsme se do moravské metropole dvěma vozy a plným vlekem už ve čtvrtek. Počasí nám přálo, na Prýglu svištěl celkem silný vítr a tvořil vlny. Ovšem to bylo v normě, zažil jsem tam už daleko horší slotu. Letos i pořadatelé o 100% lépe zvládli servis, takže startovky, losování, výsledky a informace byly včasné a pohotové.
O Mistrovství Evropy se ucházel Vašek, který kontrolky pokazil a prahl po satisfakci. Jel v sobotu s Neratovickým Tondou dvojskifa, o potenciální start usilovalo pět lodí. V rozjížďce se kluci mastili jak o život, tři lodě dojely naráz. Do finále postupovaly dvě. To, že v této důležité chvíli selhala cílová kamera, považuji za …podivuhodné. A tak po zdlouhavém sbírání různých svědectví typu: „Hele, nevíš, jak to dojelo?“ „ Aha, no uvidíme“, „Myslíš?“, byl oficiální výsledek v neprospěch naší dvojice. Takže Evropa adieu!! V neděli kluci měli na programu dvojku a strašně toužili ukázat, že je křivda nezlomí. Ve vlnách na disciplíně, na které byli před regatou třikrát čtyřikrát, jeli jak o život a byli ve finále třetí, nejlepší česká loď!!! Na základě tohoto byli pozváni na dodatečný sraz, ze kterého se vybíralo do reprezentační osmy, a Venda byl vybrán! Tak se mu to splnilo! Bezvadný a gratulujeme!
Další želízko v ohni jsme měli v kategorii dorostenek. Na CEFTU se letos mohly nominovat první dvě české posádky, protože se jede na domácí půdě v Račicích. Holky jely párovku se Smíchovskou Johankou a dvojskifa. Na obou lodích byly třetí celkem, druhé české. Pro CEFTu jsme dali přednost párovce, neboť čtyřnásobná radost je víc než dvojnásobná.
Pak se v Brně prezentoval ještě Honzík na dvojskifu, tomu CEFTA unikla o jedno místo, smůla.
Brněnské vystoupení hodnotím kladně, ti, co trénovali jak se má, tam zajeli opravdu dobře. Žel je to finančně velmi nákladná akce, tak do příštích let nejspíš budeme muset požadovat nějakou formu spoluúčasti. Nebo tam pojedou jenom ti nejlepší. Nebo po umístění např. do třetího místa se jim proplatí ubytování. Budeme to řešit s výborem KVM a něčeho se dobereme.
Druhý důležitý závod byly tradiční Pražské Primátorky. Hovořím-li o tomto závodě jako o důležitém, je to proto, že je součástí Českého poháru. Jinak fakt netuším, kde tento veskrze neregulérní pouťák bere tu odvahu nazvat se jarním vrcholem sezóny. Co bylo letos k vidění, nemá obdoby. Zaslechl jsem asi toto (úmyslně neříkám, že jsem byl toho svědkem). Osma z AHARP nacvičovala start. Při tom se srazila s osmou z klubu ONRB. Všechno viděli veslaři z osmy ITSU a pomáhali se záchrannými pracemi. Díky tomu přijeli pozdě na start a dostali napomenutí. Rozhodčí jim určil trať v nesprávných bójkách a názor ani přes jejich námitky nezměnil. Loď ITSU se logicky v bójkách potkala s jinou lodí, kterou tam tentýž rozhodčí poslal. Následovalo vyhýbání, kolize s bójkou a vyloučení ze závodu. Hlavní rozhodčí pravil, že patnáctiletí veslaři mají sami vědět, kudy jet. Rozhodčí, který dal nesprávný pokyn, to nepřiznal. A vrcholem bylo, že do semifinále byla připuštěna loď AHARP, která vlastně všechno zavinila a na start rozjížďky nedojela vůbec. Závěrem zdůrazňuji, že třeba je všechno nepravda a třeba se dočkáme nějakého oficiálního vyjádření. Pokud však je pravda to, co zde popisuji, je to šokující.
Teď k našim ambicím v tomto závodě. Letos byly na programu párové osmy mladšího žactva a my měli čistou loď. Ve druhé jízdě bojovali o druhé místo a prohráli těsně s lodí Litoměřic.
Další novinka byly osmy starších žáků. Naši čtyři kousci doplnění Smíchovskými jeli celkem pomalu a vypadli. Trochu víc bojovnosti a zodpovědnosti by jim slušelo. Prohrát lze, ale dokončit závod na posledním místě a s úsměvem deklamovat že je to fajn, že tam už zítra nemusím, to je hodně, hodně ubohý. Nabízí se otázka, proč ti, o kterých mluvím, si vůbec zvolili sport? Proč nedřepí doma u FB? Vždyť by se ulevilo všem.
V kategorii dorostenců jsme měli dva veslaře ve dvou posádkách. Favorizované společenství Neratovice Lysá, KVM utrhlo v semifinále nohavky a bylo odsouzeno k „béčku“ To vyhráli a prý měli lepší čas než vítězi „áčka“. Ve druhé lodi se sešlo společenství Břeclav, Hodonín, Ústí, Štětí, KVM a tito dokonale využili skutečnosti, že jejich soupeři jeli v sedmi. Prošli do finále! A tak KVM byl ve správný čas na správném místě.
Junioři jeli v silné skifařské osmě, kde se to zvučnými jmény jen hemží a nakonec vybojovali třetí místo. Z jejich projevu sršela energie, ale sveslovanost chyběla. Přesto je chválím a byli hodně, hodně dobří. Takhle se musí bojovat!
Dorostenky – obrovská radost. Naše carevny se v lodi, sestavené Adamem Kapou neztratily a vyhrály! Podařilo se dotáhnout do úspěšného konce jednu epizodu. Takže je co oslavovat. Závěrem: tituly padly i dvěma osmám Masters, jednak ženám a jednak mužům v kategorii „A“.
To, že jsem seděl ve vítězné osmě, berte jako fakt, nijak se tím nechci holedbat. K titulu stačila kalkulačka a jedna prodloužená večerka. Tímto závěrečným konstatováním jenom potvrzuji svá úvodní slova o „důležitosti“ Pražských Primátorek.

Tomáš

(c)2009, 2010 kvm 1881 - jednotlivé části díla jsou chráněny autorským právem a je možno je použít pouze se souhlasem majitele.