17.10.Head Co@ch ke Klagenfürtu.
30.7.Prohlášení Head Co@che.
10.7.Salónek po MČR dospělých
3.7.Salónek po MČR mládeže
26.5.Jarní ohlédnutí
20.5.Salónek po Brnu
12.5.Salónek po CEFTA
22.4.Salónek po Větrný víkend
10.4.Salónek po MM ČR DD.
23.8.Bike Camp JIZERKY.
27.7.První půlrok HEAD COACHE.
4.6.CoAch vyhodnocuje Brno a Primátorky.
30.5.CoAch vyhodnocuje jarní pouťáky.
6.5.Salónek po kontrolkách 2012.
19.4.Salónek po Dlouhé dráze 2012.
4.7.Salónek po Elitě 2011.
28.6.Salónek po Republice 2011.
5.5.Salónek po Lysé 2011.
5.5.CoAch a zážitky z kontrolek.
18.4.Proč mlčel Co@ch?
24.1.Co@ch doporučuje.
2.1.Salónek vzpomínek.
30.11.Salónek po Lounech.
22.11.Salónek po I.kole ergo poháru.
7.11.Salónek po Mistrovství světa.
3.10.Salónek po konci sezóny.
12.9.Podzimní Co@ch.
8.8.Co@ch po MSJ.
29.6.Co@ch po jaře.
30.5.Co@ch po modré Lysé.
16.5.Co@ch po Labském dvojboji.
2.5.Co@ch po kontrolkách.
26.4.Co@ch po Praze.
10.4.Co@ch a Dlouhá trať.
23.2.Co@ch na horách III.
26.1.Co@ch na horách II.
24.1.Co@ch na horách.
17.1.Co@ch a půlení.
10.1.Co@ch jel do Hradce.
22.12.Co@ch bilancuje.
29.11.Co@ch o Polabském poháru.
22.11.Co@ch o Brně.
15.11.Co@ch a tahání vleku II.
9.11.Co@ch a tahání vleku.
4.11.Co@ch a MODRÉ NÁŘADÍ.
28.9.Co@ch a kanibalové.
23.9.Co@ch oppia suomea.
6.9.Co@ch v Roudnici.
30.8.Co@ch v Litoměřicích.
8.8.Co@ch píše SMS.
30.7.Co@chova soutěž.
25.7.Salónek o vrtaném koleni.
19.7.Salónek v okurové sezóně.
6.7.Roman pomáhal se Salónkem po dospělé republice.
29.6.Salónek po republice.
15.6.Salónek po Labi.
8.6.Primátorky Romana Novotného.
18.5.Co@ch a Labský dvojboj.
7.5.Co@ch má další loď a vzpomíná.
5.5.Co si Co@ch přečetl o kontrolkách.
2.5.Co@ch o kontrolkách.
26.4.Jak viděl Co@ch pražské závody?
14.4.Co@ch se zamyšlí nad mělnickou dlouhou tratí.
10.4.Co@ch se zamyšlí nad nehodami při veslovani.
24.3.Co@ch bojuje s krizí a připravují se ceny.
4.3.Další brigáda.
1.3.Co@ch a jeho zrychlený týden.
18.2.Co@ch na horách.
25.1.Zimní tank? Sněžný pásák? UFO na horách? Vše je tu!.
18.1.Co dělá Co@ch v kuchyni? No přeci vaří dobroty.
8.1.Pracovní začátek nové rubriky - Brigáda.
Jarní ohlédnutí.
26. května 2013
Ahoj,
právě sedím v autobuse, který uhání z Hodonína do Mělníka. Tedy přibližně pětihodinovou cestu můžu vyplnit něčím smysluplným, tedy psaním o sérii jarních pouťáků a závěrem mohu kvalifikovaně vyvodit závěry. Závěry o to relevantnější, neboť naše síly jsme poměřili i s nesmírně kvalitními soupeři z Moravy.
V mladším žactvu máme dobré podhoubí, velmi dobře jezdí Honzík Chlebovský, ještě neprohrál na skifu a i v posádkách je platný. Škoda, že k sobě nemá stoprocentního partnera, ostatní zatím ne zcela plně rozumí hlavnímu principu, a to je to, že prioritní je pravidelnost. Ne dramatické dávky, ale pravidelná systematická práce se zúročuje. Mladší žákyni máme jednu, ale Simonka Pašková má domluveného dvojskifa s dívkou z Nymburka a párovku z holkami až z Olomouce. Ani jednou zatím neprohrály jak dvojskifa tak párovku, výhled směram k Republice je víc než dobrý. Starší žáci jsou rozděleni jak výkonostně, tak i povahově. Stoprocentně dobří Adam Tislický a Lukáš Novotný jsou bez problému. Kuba Šnajdr umí zajet ale i vyhořet. Značné zklamání představuje skupina okolo Štěpána Kellera, tedy bratři Jakoubkové a Albert Pelikán. To je promrhaná energie. I jejich chování je otřesné a zcela nekamarádské. Starší žactvo doplňuje Fanda Vácha, je to nováček a nechme mu čas, aby se prosadil. Starší žákyně veslují též na několik skupin. Anna Marie Macková a Lucie Veiglová měly být tahounky skupiny, ale přiznejme, že jsme od nich čekali víc. Zatím bych se rád vyhnul termínu stagnace, po Republice to však uvidíme černé na bílém. Sestry Tiché a Adéla Walterová jsou nováčky se všemi atributy, mají před sebou ještě dlouhou cestu. Poslední dvě, Míša Ketnerová a Tereza Tomišová jsou na tom podobně jako mladší žáci, do pravidelnosti a systematičnosti mají ještě daleko.
Jediný dorostenec Vojta Myška, to je sen každého líného trenéra. Na trénink nepřijde, to zase né, ale při nakládce nechybí, příspěvky platí, na brigády chodí - jak říkám, sen. Dorostenky jsou dvě zcela antagonistické skupiny. Zuzka Valsová s Luckou Mullerovou jsou bezpochyby republiková třída, obávané soupeřky, nemilosrdné bojovnice. Naproti tomu Martina Dražilová a sestry Swadoschovy tráví většinu času v nekonečných debatách a pochopitelně i výsledky na vodě s tím zcela korespondují. Juniory máme dva, Honzu Tislického a Michala Veigla, jejich výsledky jsou dobré, na top umístění jim chybí a bude vždy chybět pár centimetrů do výšky a pár kilogramů svalové hmoty, ale lze je dávat za vzor a příklad. I jejich organizační duch je potřebný a bez nich si současný KVM nelze představit. Juniorky jsme mysleli, že máme dvě, ale Bára Walterová se ze svých zdravotních problémů ne a ne vymanit, tak se již skoro zdá, že i ona propadla mnou již popisovanému syndromu veslování juniorek. Tak moc rád bych se mýlil... Anička Hradecká je výborná, ale nerada závodí na skifu, tudíž se na ni postupně zapomíná.
Muži veslují úměrně možnostem, reprezentace je daleko ale na regionálních kláních zbytečně neprohrávají. Ženy nemáme. Kategorii Masters nehodnotím, veslují, závodí, pomáhají, OK. Závěry? Bez tréninku se nelze zlepšovat. Věřit trenérům, vše, co po dětech vyžadujeme má své opodstatnění. A vše vede ke zlepšení. Kdo bude věřit, plnit, poslouchat, bude zároveň veslovat v dobrých posádkách ať už klubových nebo v různých společenstvích. Největší odměna nás, trenérů, je pochvala na břehu od kolegů z konkurence.
A závěrem zhodnotím úroveň jarních pouťáků. Na všech se sešla celkem kvalitní konkurence. V Praze obrovská, v Neratovicích regionální, v Ústí Labská a v Hodoníně Moravská. Po této stránce je všechno OK. Co se však zásadně liší - vklady. v Praze 6 000, v Nera 7 000, u Ústí 6 500, v Hodoníně 1 400. A to při přibližně stejném počtu závodníků. Proč Morava není zlatokopecká oblast? Proč v Čechách musíme zvažovat, zda něhoho přihlásit či ne? Nebuďme v Čechách nenasytní, veslování, hlavně to mládežnické, tím zabijeme. A druhá věc, na potoce, kterému se libozvučně říká Morava, jsou čtyři dráhy. Není v silách veslařů ani dospělých, ani mládežnických, uhlídat tu svou. Nikdo to však neřeší řvaním, tak typickým pro Labské pouťáky. Prostě ať si to rozdají, vítěz je první, žádná srážka, žádný problém, žádné emoce. Proč to např. v Nera nejde a neustále jsme nuceni dráhou č. 1 vymetat břeh? Pojeďme na exkurzi do oázy klidu, do Hodonína!
TomášNa exkurzi do oázy klidu.
(c)2009, 2010 kvm 1881 - jednotlivé části díla jsou chráněny autorským právem a je možno je použít pouze se souhlasem majitele.