Ahoj,
rád bych vás všechny seznámil s plánovaným soustředěním na Slapech společně s Bohemkou, Nerátkami a Ústím. Zúčastní se ho Zuzka Valsová, Anička Hradecká, Bárbra Walterová za Mělník, Lucka Pospíšilová a Klára Dlasková za Neratovice.
V úterý 30.3. Anička, Zuzka a Bárbra shodí Peklo, Lulu, Hrozna a Amsterodama, za pomoci žáků a pod kontrolou Martiny naloží na vlek, pozor, ať jsou všude slajdy a přidají osm párů vesel. Vlek si odveze Petra do Neratovic a přiloží svého dvojskifa. Ve středu 31.3. cca ve 14:00 přiletím z lázní, naložím v klubu Aničku, Bárbru a Zuzku, cestou vyzvedneme holky z Neratovic Lucku a Kláru u nich na loděnici a připojíme vlek a pojedeme na Oboz. Tam necháme vlek a já zase letím do lázní.
V neděli 4.4. v odpoledních hodinách přijede pro holky Petra a odveze je na Mělník i do Neratovic. V pondělí 5.4. přijedu pro vlek a přivezu ho do Neratovic, tam se vyloží jejich dvojskif a pojede se dál na Mělník.
V úterý 6.4. Zuzka, Anička a Bárbra vyloží vlek za pomoci žáků a nahodí VŠECHNY lodě. Mělnické holky si s sebou vezměte peníze na zaplacení soustředění (myslím, že to je 1 072 Kč za čtyři dny). Potřebuju Martinu, aby na všechno dohlédla. Potřebuji rodiče, aby byli o všem informováni a všechno schválili. Tolik o soustředění na Slapech.
Tomáš
Vážení rodiče,
rádi bychom Vám připomněli plány do letošní sezóny, jejímž vyvrcholením bude Mistrovství České Republiky, které se koná 25.6. až 27.6. 2010 v Račicích. Celá jarní příprava je k tomuto vrcholu směřována a je proto velmi nezbytné, aby děti chodily pravidelně. Pokud se nebudou moci treninku zúčastnit, ať už z důvodu nemoci nebo nějaké rodinné akce, nutně to potřebujeme vědět předem. Uvědomte si, prosím, že veslování je kolektivní sport a na každého, kdo se na trenink nedostaví, čeká minimálně jeden až tři kolegové, pro které je tudíž nutno vymyslet trénink improvizovaný, který pochopitelně do celkové koncepce jen těžko zapadá.
Další podmínkou účasti na závodech je, aby děti byly stejně dresovány. Připojujeme fotografii, na nichž jsou zobrazeny dresy členů KVM.
FotoAlbum
Tyto kombinézy je třeba objednat, výroba trvá zhruba dva týdny a cena je cca 800,- Kč. Myslíme, že je mají všichni, ale prohlédněte je a případně opravte díry nebo povolené švy. Také je možné, že je děti někam „zasily“, tak ať potom není v sezóně shon.
Další důležitý bod: na závody je potřeba, aby děti s sebou vozily tzv. šestihrany. Jedná se o trubkový klíč č. 10. Je potřebný k montáži a demontáži krákorců. Každý by měl mít svůj. Přikládáme fotografii, je to ideální, neboť rukojeť obsahuje i klíč č. 13, který je taky velmi potřebný. Lze jej svépomocí velmi snadno vyrobit.
FotoAlbum
Další potřebnou věcí je smršťovací fólie, která je nutná k vázání krákorců. Tato je dostupná skoro v každém papírnictví. Ti, kteří si ji neustále půjčují od někoho jiného si musí uvědomit, že dotyčný si to musel zaplatit. Cena se pohybuje okolo 70,- Kč. Vydrží jistě několik sezón.
FotoAlbum
Další důležité informace se týkají připravovaných soustředění.
Letos první soustředění již proběhlo na běžkách na chatě Cukřenka ve Vítkovicích.
Další soustředění bude v klubu bezprostředně po Mistrovství oblasti Labe, tedy 14.6. – 18.6.2010, jehož cílem je maximálně zdokonalit sveslovanost posádek pro nadcházející Mistrovství ČR, což je velmi důležité.
Třetí soustředění plánujeme taky v KVM, začalo by se začátkem podzimní sezóny, tj. 16.8.2010. Mnohé kluby pořádají tzv. rozveslovací soustředění v zajímavých lokalitách, např. na Slapech, v Třeboni, Jindřichově Hradci apod. To je však poněkud cenově nákladné i organizačně náročné. My půjdeme cestou dvoufázových tréninků přímo u nás v loděnici, tj. ráno od 9:00 nástup, dopolední trénink, odchod domů a oběd, od 15:00 nástup, odpolední fáze a pak odchod domů. Soustředění by trvalo celý týden, to znamená od 16.8.2010 do 20.8.2010, o víkendu by bylo volno a pokračovalo by se pondělkem 23.8.2010 do středy 25.8.2010. Tato tzv. podzimní rozveslování mají svoje opodstatnění, kluby, které je pořádají, v podzimní části opravdu jezdí výrazně líp. Tímto apelujeme na to, abyste návrat z prázdnin, pokud to jen trochu jde, směřovali tak, aby děti stihly tuto akci.
Co se týče podzimních závodů v Břeclavi, nevíme, zda se podaří sehnat dostatek peněz na dopravu, tak je možné, že budeme muset improvizovat - buď jet vlakem a lodě si půjčit na místě a nebo jet společně s jiným klubem. Vše se ještě upřesní. Tyto závody jsou víceméně za odměnu – za dobré soutěžení v ostatních závodech, na kterých jde hlavně o obhajobu prvenství v Labském Poháru, kde jsme dosud ještě nikdy nebyli horší než první. Takže budeme-li mít dostatečný náskok, pojedeme na výlet do Břeclavi, pokud ne, musíme pro body na závody do Litoměřic, které se konají ve stejném termínu.
Takto se tedy bude odvíjet sezóna a je proto nutno vytvořit součinnost s rodiči. Po dětech požadujeme disciplinovanost, aby vrchol sezóny byl důstojný a abychom navázali na úspěchy jejich předchůdců.

Případné dotazy a náměty směřujte, prosím, na:

Martina Martincová, telefon: 775055471, e-mail martina(zavinač)isstechn.cz
Tomáš Kletečka, telefon 603248011, e-mail tomaskletecka(zavinač)volny.cz

PODZIM

Vážení rodiče,

Nadešel čas, abyste byli seznámeni s plány do podzimní části sezóny. Plánujeme třetí soustředění, začalo by 16.8.2010. Půjdeme cestou dvoufázových tréninků přímo u nás v loděnici, tj. ráno od 9:00 nástup, dopolední trénink, odchod domů a oběd, od 15:00 nástup, odpolední fáze a pak odchod domů. Soustředění bude trvat celý týden, to znamená od 16.8.2010 do 20.8.2010, o víkendu bude volno a pokračovat se bude pondělkem 23.8.2010 do středy 25.8.2010. Tato tzv. podzimní rozveslování mají svoje opodstatnění, kluby, které je pořádají, v podzimní části opravdu jezdí výrazně líp. Apelujeme na to, abyste návrat z prázdnin, pokud to jen trochu jde, směřovali tak, aby děti stihly tuto akci.
Přikládáme podzimní kalendář, je důležité se s ním seznámit. Celý podzim bude směřován k Mistrovství Republiky družstev, to je poslední kolo Českého poháru a je specifické tím, že v každé disciplíně může jet z každého klubu jen jedna loď.


Datum, Závody, Místo
28.8.-29.8., Litoměřická regata, Litoměřice
4.9., Roudnické sprinty, Roudnice nad Labem
11.9.-12.9., Polabský pohár, Brandýs nad Labem
27.9.-28.9., Mistrovství ČR družstev, Račice
2.10., Pohár KVM, Mělník
2. března 2010,  text: Tomáš Kletečka, Martina Martincová, foto: Tomáš KletečkaCreative Commons License
www.kvm1881.cz podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Česko.
Práva nad rámec této licence jsou popsána zde: notice.