English English version
KVM 1881
Kolik, Kde, Čím, Co 2008.
Rok se sešel s rokem a pomalu mohu bilancovat, jak probíhal rok 2008 na webu KVM 1881.
30. prosince 2008,  text: Oškera
VÁNOČNÍ KONCERT VISACÍHO ZÁMKU.
Myslím, že pro vánoční bulvár bude toto sousto velmi chutné. Jak jsem již zmínil krátce v komentáři k trenažérům, mělnická mládež v úterý 9.12.2008 absolvovala kulturní zážitek nejvyšší kategorie – koncert Visacího Zámku ke 26 letům vzniku skupiny v Paláci Akropolis.
23. prosinec 2008, text, foto: Tomáš Kletečka
II. kolo ČP ve veslování na trenažéru.
Tak jak dopadli Mělničtí borci na druhém kole ergoregat v Praze? Minule jsem psal, že tři atakovali sedmiminutovou hranici, ta však odolala.
22. prosince 2008,  text: Tomáš Kletečka
XIV. Veřejný halový triatlon Louny.
Sobota 29. listopadu byla pro nebývale velké množství mělnických veslařů sobotou závodní. Na startovní listině se totiž objevilo 23 jmen z KVM 1881!
7. prosince 2008, text a foto: m.
Labský pohár 2008
Ano, je to tak. Letos Martina Martincová převzala Labský pohár a při této příležitosti se na webu objevuje zatím největší fotka, jaká tu kdy byla. O bludišťáka nejlépe soutěží Bára s Klárou. Jsou tam, ale ...
30. listopadu 2008,  m.
I. kolo ČP ve veslování na trenažéru.
Jak dopadlo trenažérové klání v neděli 23. listopadu 2008? Byli jsme přítomni, ale stupně vítězů zůstaly vzdáleny…
27. listopadu 2008,  text a foto: Tomáš Kletečka
Bulvár: Bond na Mělníku.
Poslední Bond nemá takový úspěch, jak se čekalo. V kombinaci s finanční krizí, která dopadla i na Zero Colu z toho vyšlo jediné. Návrat k osvědčenému a přitom šetřit kde se dá.
22. listopadu 2008, text: Oškera, foto: Pavel štyler
Výsledky laktatových testů 2008.
V sobotu 1.listopadu 2008 měli borci laktátové testy a z nich vyplývající určení prahů.
25. listopadu 2008, Text a foto: Tomáš Kletečka
Výsledky Žabácká pramice 2008.
Tak se konečně podařilo vyřešit protesty vítězné posádky, která protestovala proti tomu, že jim Michal umáčel mokré plato, jinak by měli ještě lepší čas. Ale podařilo se a oficiální výsledky jsou tu!
22. listopadu 2008,  Martina Martincová
8GP Zimní velká cena družstev.
Concept 2 připravil pro zimní sezónu "korespondenční" závod družstev. Mezi dorostenci KVM nezůstala tato výzva bez odezvy a ještě se stihli zapojit do druhého kola.
18. listopadu 2008, text a foto: Oškera
Výsledky Serpentina 2008.
Ani deštivé počasí neodradilo od mohutné účasti. A jak jsme se s kopcem porvali ve srovnání s loňským rokem. To vše je v krásné barevné tabulce.
14. listopadu 2008,  Martina Martincová
Žába: Vítězové Serpentiny .
V naší galerií je už spousty obrázků zmoklých a znavených běžců. Takže teď se můžeme na suché vítěze podívat při přebírání zasloužených odměn.
12. listopadu 2008,  text, foto: m.
Žába: Bulvární pramice.
Stejně jako se na Formuly 1 chodí kvůli tomu, aby divák viděl jak se nejrychlejší auta na světě mohou rychle rozsekat, tak z obdobných důvodů Žába obsahuje disciplinu Pramice. No a letos to vyšlo!
10. listopadu 2008, text:m., foto: M&M.Oškerovi
Rose 2008 Klagenfurt – byli jsme při tom!!!
Druhý říjnový víkend je každoročně vyhrazen závodu skifařů na trati dlouhé 16km s hromadným startem konaným v rakouském Klagenfurtu. Letos se k rekordní účasti 240 borců z Rakouska, Itálie, Maďarska, Německa, Švýcarska, Slovinska, Chorvatska a České republiky připojila i odvážná skupina mladých borců KVM 1881. Ti povzbuzeni loňským úspěchem Jeňýka A. se vydali otestovat svoji formu před náročnou zimní přípravou. Později se ukázalo, že náročná by měla být dvojnásob.
12. října 2008,  text: Roman Novotny, grafika: Oškera z Google Maps
Valná hromada a Žába.
Pozvánka na Valnou hromadu a s tím spojené radovánky.
10. října 2008, text: Rudolf Hradecký
Fotogalerie - Mělnický pohár 2008!
Kdo přijel na Mělnickou regatu, ten se tam najde!
7. října 2008,  text, foto: m.
POHÁR KLUBU VESLAŘŮ MĚLNICKÝCH
Zápis o losování
Startovní listina
Výsledky regaty
25.září - 5.října 2008, Honza Krejza
Mistrovství ČR družstev.
Poslední letošní vrchol sezóny jsme absolvovali o víkendu 27.-28.září v Račicích. Jednalo se o Mistrovství ČR družstev, rozdávaly se poslední body do Českého poháru.
28. září 2008, text: Tomáš Kletečka, foto: Oškera
Mistrovství ČR ve sprintu.
V pátek 26.9. se konalo na prosluněném, ale velmi větrném Račickém kanálu tradiční Mistrovství Republiky ve sprintu. Jednak šlo o medaile ale hlavně o body do Českého poháru, takže naše výprava byla velmi početná.
27. září 2008,  text: Tomáš Kletečka, foto: Oškera
Bulvár: Největší bulvár!
Celý národ zaznamenal prohlášení Ondřeje Synka po olympiádě, že si musí udělat radost a pořídit si motorku. Timto neudělal radost jen sobě, ale jistě i svým největším soupeřům. No a jak to dopadlo? My to víme!
27. září 2008, text, foto: Oškera
Polabský pohár v Brandýse.
O víkendu 13.-14.9.2008 jsme bojovali v Brandýse o Polabský pohár.
14. září 2008,  text: Tomáš Kletečka, foto: Oškera
Sprinty v Roudnici.
Již 6.září mělničtí veslaři připravovali své lodě na břehu Labe v Roudnici nad Labem. V tento čas místní veslařský klub pořádal tradiční veslařské sprinty, tedy závod na trati 500 metrů.
10. září 2008,  text: Krejza, foto: Oškera
Tajná zpráva z Břeclavi.
Asi je všem čtenářům divné, že ani dva týdny po výpravě na závody do Břeclavi není o závodech ani slovíčko! Ani v zápise výboru není zmínka, ani na webu výsledek.
7. září 2008, text:"tajný zdroj", foto: Tomáš Kletečka
Třeboňská regata.
O víkendu 23.-24.srpna 2008 uskutečnili někteří mělničtí dorostenci misi do Třeboně, bašty jihočeských rybníkářů i veslařů.
24. srpna 2008,  text a foto: Tomáš Kletečka
Dozvuky z Ottensheimu.
Jak to vypadá v Ottensheimu několik týdnů po MS juniorů? Cesta nás tam zavedla, tak můžeme přinést informační fotografie!
4. srpna 2008, text, foto: Oškera
Momentky z Ottensheimu II.
Další střípky z Ottensheimu. Senzační fotografie odhalující, proč nebyla medaile!
4. srpna 2008, text, foto: Oškera
Momentky z Ottensheimu I.
Vyjet si na kole z Šumavy k Dunaji se zdálo být docela dobrý nápad. Další z letošní série cyklovýletů za veslováním vedla do Ottensheimu. Cílem bylo podívat se především na Denisu a Jeníka. Ale samozřejmě, když už jsem tam byl, tak jsem fotil co se dalo.
29. července 2008,  text a foto: Oškera
WORLD ROWING JUNIOR CHAMPIONSHIPS.
V Ottensheimu poblíž Linze se v týdnu od 22.-27.7.2008 uskutečnilo Mistrovství světa juniorů a seniorů za účasti mělnických veslařů. No a to byla příležitost, proč se tam vypravit. Takže jak naši dopadli?
27. července 2008,  text a foto: Oškera
MMČR juniorů, seniorů a masters.
Krásy veslařského sportu mohli diváci obdivovat po tři dny 11.až 13. července na umělé dráze v Račicích. Široké spektrum veslařů se zde sešlo na Mezinárodním mistrovství ČR juniorů, seniorů a masters. Vzhledem k blížící se olympiádě si zde své mistrovství odbyli zároveň i nejlepší čeští veslaři jako Václav Chalupa, Jakub Makovička, Ondřej Synek a další na jejichž výkony na světových hrách se již těšíme.
14. července 2008,  text a foto: Honza Krejza
Fotoseriál: Cyklistika v Račicích!
Protože sportovní areál Račice zatím nezrealizoval logickou myšlenku pohyblivé tribuny nezbývá než použít levnou náhražku. A tou je kolo. Takže jaká kola a jací cyklisté jsou v Račicích k vidění?
10. července 2008, text m., foto: Oškera
Bulvár: Krvavé Račice 2008!
V Račicích bylo letos větrno a v neděli vedro. A co se v tomto počasí dělo a nedělo na MČR? Není nad to se na pravdu podívat.
3. července 2008, text m., foto: Oškera
MČR žactva a dorostu 2008.
Tropické počasí ve dnech 27.-29.června lákalo ke koupání i na kanále pro vodní sporty v Račicích. Možnosti koupání v těchto dnech však byly omezené, neboť se zde konalo Mistrovství ČR ve veslování žactva a dorostu. Podívejme se, jak ve vrcholných závodech uspěli mělničtí veslaři.
30. června 2008,  text: Honza Krejza, foto: Oškera
Račice 2008 - jak nám padaly?
No taková sláva jako před rokem to nebyla. Šest medailí, které vyjeli Denisa s Jeníkem tak trochu chybělo. Takže jak krátké čtení pro nás mladí závodníci připravili...
30. června 2008, text m., foto: Oškera, Oškerová
Kolik, Kde, Čím, Co???
Také vás zajímá kdo tyto stránky čte? Mě to také zajímalo a tak jsem zkusil využít služby Google Analytics, která takové věci umí. Takže Kolik, Kde, Čím a Co čte?
17. června 2008, text m., foto: m.
Bulvár: Jak jsme prohráli!
Geniální plán Tomáše, že v Ústí pojede vše, co někdy vidělo veslo, mohl slavit totální úspěch, kdyby...
17. června 2008, text m., foto: m.
Mistrovstvi oblast Labe.
Vrchol sezóny se blíží pro mělnickou mládež, která tráví svůj volný čas v partě u řeky Labe ve veslařském klubu. Posledními závody před mistrovstvím republiky žactva a dorostu bylo Mistrovství oblasti Labe, které se konalo 14. a 15. června v Ústí nad Labem. Těchto závodů se účastní veslařské oddíly, které sídlí v povodí Labe. Současně probíhá též mistrovství oblastí Vltavy a Moravy.
16. června 2008,  text: Honza Krejza, foto: Oškera
Blog: Pražské Primátorky!
O víkendu 7. a 8.6. Se konaly Pražské Primátorky, nejslavnější český závod. Jelikož jsem se věnoval rodině, nebyl jsem fyzicky přítomen, ale zastoupil mě odborník na slovo vzatý, Roman Novotný, který pomocí SMS (tučně a bez diakritiky) určoval chod mého nedělního dopoledne. Tak chronologicky.
9. června 2008,  text: Tomáš Kletečka a Roman Novotný, foto: není a asi nebude
Bulvár: Všichni čeští veslaři!
Už je to tak. Tento web nemá čtenáře jen v Brazílií a Bulharsku (s čímž jsme počítali), ale i třeba v Pardubicích nebo Jindřichově Hradci a nebo v Přerově. A protože i na fóru na www.veslo.cz byl projeven zájem dostat se do našich seriálů, nezbývá než připravit komerční demo, jak by to asi mohlo vypadat. Tak kdo má to štěstí, že se dostal na web mělnických veslařů?
2. června 2008, text m., foto: m.
Memoriál Jiřího Vejlupka.
O víkendu 30.května a 1. června byli mělničtí veslaři na tradiční regatě v Lysé nad Labem. Sešla se zde vskutku nevídaná konkurence 19 oddílů z celých Čech. Protože jsme obhajovali loňský triumf, bylo potřeba obsadit co nejvíce disciplín a tak vlastně jel každý, kdo měl ruce a nohy v pořádku.
1. června 2008,  text: Tomáš Kletečka, m., foto: Oškera
Bulvár: Veselí veslaři?!
Jak známo, veslaři jsou lidé veselí. Jak to ale vypadá v praxi? Jako obvykle pomohou obrázky.
29. května 2008, text m., foto: Jirka Hora
Bulvár: Samozvaný zástupce kapitána!
Po loňském úspěšném vystoupení na Hodonínské regatě byl letošní ročník velmi očekáván. Úspěchů však nebylo tolik. Jak na to zareagoval hlavní trenér, který se v posledním dokumentu nazyvá zástupcem kapitána? Metody jsou to drsné. Ale obraz je víc než slovo. Jen si dovoji upozornit, že obrázky jsou opravdu drsné a raději by jste si je měli prohlížet po 22 hodině!
27. května 2008, text m., foto: členové KVM 1881
Veslařská regata Hodonín.
O víkendu 25. a 26. června jsme se zúčastnili Mezinárodní regaty v Hodoníně. Ve velmi silné konkurenci moravských oddílů jsme obsadili celou řadu prvních míst.
25. května 2008,  text: Tomáš Kletečka, foto: Oškera
Fotoseriál: Švédská čtyřka!
Instruktážní seriál připravený v Ústí má neuvěřitelný úspěch a okamžitě se stal nejčtenějším článkem na našem webu. Proto se redakce rozhodla plynule navázat. Loď máme připravenou a co musí následovat? Kvalitní rozcvičení! A kde jinde zjistit, kde se to dělá na světové úrovni než na mezinárodní regatě.
22. května 2008, text m., foto: Tomáš Kletečka a neznámý fotograf
Brněnská mezinárodní regata mládeže.
O víkendu 17. a 18. května 2008 se konala tradiční Brněnská mezinárodní regata mládeže a byli jsme zvědavi, jak si povedou mělničtí veslaři v kategoriích od dorostu výš.
18. května 2008,  text a foto: Tomáš Kletečka
Bulvár: Senzační odhalení - bude divadlo!
Když před rokem zakotvila před Mělnickým veslařským klubem divadelní loď bratří Formanů, všichni to považovali za náhodu. Prostě jinde nebylo místo. Podařilo se zjistit a zdokumentovat, že skutečnost je jiná.
18. května 2008, text m., foto: Oškera, Hora, Kletečka
Fotoseriál: Instruktáž jak nahodit!
Protože se kolem Labe motá nejeden začátečnický veslař a tudíž neustávají dotazy, kam která matička na skifu přijde, byl připraven instruktážní fotoseriál. I starší, zkušení veslaři si ale mohou základy zopakovat.
14. května 2008, text m., foto: Tomáš Kletečka
XXXV. ročník Ústecké zatáčky.
Veslaři KVM 1881 se o víkendu 10.-11.5 zúčastnili, v této sezoně již třetích závodů, tentokrát XXXV. ročníku tradiční Ústecké zatáčky.
10. května 2008,  text: Martina Martincová foto: m.
Neratovická veslařská regata.
O víkendu 3.5. a 4.5. se konala tradiční Neratovická veslařská regata.
4. května 2008,  text: Tomáš Kletečka foto: m.
Kontrolní závody reprezentačních družstev.
O víkendu 26. a 27. 4. 2008 se konaly v Račicích neveřejné kontrolní závody reprezentačních družstev. Nominaci určil ústřední trenér mládeže podle výsledků z Mezinárodního Mistrovství na dlouhé trati a doplnil startovní pole několika „Divokými kartami“, takže se sešli opravdu ti nejlepší z nejlepších.
27. dubna 2008,  text: Tomáš Kletečka foto: m.
Jarní závody mládeže v Praze.
O víkendu 19.4. a 20.4.2008 se Mělničtí veslaři zúčastnili Jarních závodů mládeže v Praze, pořádaných tradičně na Vltavě před Císařskou loukou. V nabité konkurenci se rozhodně neztratili, dosáhli pozoruhodných výsledků. Ale popořadě.
22. dubna 2008,  text: Tomáš Kletečka foto: Jiří Hora, m.
MČR ve veslování na dlouhé trati.
Všechny předpovědi počasí na den 12.dubna dávaly tušit, že tepla ze sluníčka si nikdo moc neužije. Předpověď se naplnila a tak v tento přivítalo pošmourné počasí účastníky Mezinárodního mistrovsvtí České republiky ve veslování na dlouhé trati.
15. duben 2008,  text Honza Krejza, foto: Petra Nováková
Zimní soustředění - výsledky závodů
Ve čtvrtek se konaly tradiční závěrečné závody.
A jak to letos dopadlo?
21. únor 2008,  text: Tomáš Kletečka
Sladký týden v přímém přenosu!
Technika používaná pro vytváření webových stránek již zasahuje on-line na nejvyšší pohoří - zatím česká. Takže mimo běžných formátů článků můžete na tomto místě vidět průběžně aktualizované deníkové stránky.
17. února 2008,  text: m.
Fotostřípky: Sladký týden!
Tradiční zimní soustředění konané tradičně na chatě Cukřenka bylo zahájeno pod pozorným dohledem reportážního fotoaparátu. A co vše viděl?
17. únor 2008,  text, foto: m.
Fotostřípky z Mezinárodního mistrovství ČR v jízdě na veslařském trenažéru!
Co se podařilo vyfotit na MR v Neratovicích?
12. únor 2008,  text, foto: m.
Mezinárodní mistrovství ČR v jízdě na veslařském trenažéru
Mezinárodní mistrovství ČR v jízdě na veslařském trenažéru se letos konalo v Neratovicích. To značně zjednodušilo logistiku a nebylo nutné využívat k dopravě Das Auto a Tomáš mohl v klidu vstřebávat zážitky z divadla.
10. února 2008,  text: m.
Fotostřípky - II.kolo ČP v jízdě na trenažéru
Pozdě, ale přece. Nakonec se obrázky z Prahy na web dostaly.
12. leden 2008,  text, foto: Tomáš Kletečka
Vše nejlepší v roce 2008 všem příznivcům, čtenářům, autorům www.kvm1881.cz!.
1. ledna 2008,  text, foto: m.
II.kolo ČP v jízdě na trenažéru
Tak na mě zase zbyl Černý Petr v podobě napsání článku o trenažerovém klání v Praze.
30. prosinec 2007,  text: Tomáš Kletečka
I.kolo ČP v jízdě na trenažéru
V pátek 1.12. vyrazili mělničtí borci ve Volkswagenu Transporter 2,4D na ergoregatu do Brna. Vozidlo bylo plně obsazeno a cesta tam proběhla bez problémů, akorát s průjezdností D1 to bylo na draka. Ovšem konec dobrý, všechno dobré.
9. prosinec 2007,  text: Tomáš Kletečka foto: Tomáš Kletečka
Lounský triatlon
V sobotu 24.11.2007 vyrazili mělničtí veslaři na tradiční podzimní halový triatlon do Loun. Účast nebyla moc početná, tak se tím pádem nekonala tradiční MODRÁ SMRŠŤ, tedy všechny stupně vítězů obsazené závodníky od soutoku.
26. listopad 2007,  text: Tomáš Kletečka foto: Tomáš Kletečka
Veslařské testy 2007
V plném proudu je již zimní sezóna veslařského sportu. Méně zasvěcené jistě napadne, co dělají vodní sporty v zimě, avšak tréninková připrava rozhodně neustává. Obecně platí, že veslovat na vodě lze do teplot -5°C, avšak v dnešní době již vstupují jednoznačně do popředí tréninkové dávky na moderních veslařských trenažérech.
20. listopad 2007,  text: Krejza, foto: Tomáš Kletečka
Naši partneři
Kooperativa, pojišťovna, a. s.

Středočeský kraj

CNS, a.s. - dodavatel IT řešení
ČVS - výsledky, závody a mnoho dalších informací


Vyhledávání
Google

WWW KVM1881.CZ
Spřátelené weby

EQUISERVER.eu – server o koních a pro koně
EQUISERVER.eu


KVM1881 CALLofDUTY2 CLAN
|KVM1881| CALL of DUTY CLAN


GIMP
S obrázky pomáhá GIMP

(c)2006-2008 kvm 1881 - jednotlivé části díla jsou chráněny autorským právem a je možno je použít pouze se souhlasem majitele.