Mělničtí Masters veslaři na mezinárodní regatě v Mnichově

V termínu 27. – 30.7. 2023 se mělničtí veslaři Masters kategorie zúčastnili mezinárodní regaty na olympijském kanále v Mnichově, kde se představili nejlepší závodníci z celého světa. Ve velmi proměnlivém počasí, které ovlivňovalo regatu po celou dobu, se našim veslařům podařilo vybojovat několik zlatých medailí. Nejvíce zlatých medailí (jiné se neudělují) získaly Pavla Hradecká a Zuzana Valsová a to ve 4 disciplínách – na párové čtyřce spolu s veslařkami z Pardubic, na dvojskifu žen, na nepárové čtyřce s Janou Jakoubkovou a Jitkou Mašátovou (Slavia Praha) a v nedělním závodě na párové čtyřce mix spolu s Alešem Jakoubkem a Rudolfem Hradeckým, kteří přidali ještě jedno vítězství na dvojskifu mužů. Dalšími účastníky byli Josef Vondrouš a Miloslav Sojka na dvojce mužů a Vladimír Šnajdr na skifu. Jejich závody byly velmi ovlivněny nepříznivým počasím a nebylo vůbec jednoduché se dostat do cíle.

Všem medailistům blahopřejeme a ostatním děkujeme za reprezentaci našeho klubu!

Alena Daňková, naše juniorská reprezentantka se o tomto víkendu zúčastnila s reprezentací ČR závodů v Amsterodamu – COUPE DE LA JEUNESSE, kde vybojovala ve svém závodě na dvojskifu s kolegyní z Děčína, krásné druhé místo. Gratulujeme!                                                                                      (rh)