Mistrovství ČR dorostu a starších

O uplynulém víkendu 30.6.-2.7.2023 se mělničtí veslaři zúčastnili Mistrovství ČR ve veslování v kategoriích dorostu a starších v Labe aréně v Račicích a vedli si úspěšně.

Největšího úspěchu dosáhla a mistrem ČR se stala Alena Daňková ve společenství s ČVK Pardubice a VK Lysá nad Labem na párové čtyřce juniorek, kdy závodem start – cíl jasně zvítězili nad ostatními soupeřkami. Svou sbírku medailí ještě doplnila výborným druhým místem a ziskem stříbrné medaile na nepárové čtyřce bez kormidelníka ve společenství s VK Lysá nad Labem. 

Bronzovou medaili ve velmi napínavém a dramatickém závodě až do posledního tempa na párové čtyřce juniorů vybojoval Jan Valsa ve společenství s VK Slavia Děčín.

Dalšími účastníky mistrovství byli a své první větší zkušenosti sbírali Lukáš Křížek, Vladimír Ráček, Jana Ráčková, Anna Plecitá a Simona Černá. Všichni velmi bojovali a v nabité konkurenci se každý z nich objevil ve finále B tohoto mistrovství. 

Všem medailistům blahopřejeme a ostatním děkujeme za reprezentaci našeho klubu!

Nyní mají veslaři zasloužené volno vyjma Aleny Daňkové, která se nyní bude připravovat s reprezentací ČR na COUPE DE LA JEUNESSE konaném na konci července v Amsterodamu.                                          (rh)

Celkové výsledky ze závodů naleznete zde.

Foto od Martiny naleznete zde.