Mistrovství oblasti Labe je tu!

Již o tomto víkendu (10.-11.6.2023) se mělničtí veslaři zúčastní prvního vrcholu jarní části sezóny, kde budou moci poměřit své síly s nejlepšími veslaři z ostatních klubů, kteří veslují na Labi. Mělničtí veslaři se mistrovství zúčastní ve všech kategoriích – žactvo, dorost, juniorky, junioři a také ženy a muži. Doprava na závody do Račic je zajištěna vlastním autobusem s drobnými komplikacemi z důvodu rekonstrukce příjezdové ulice k našemu klubu. Držte nám palce!!!

 O minulém víkendu jsem se také zúčastnili  nejslavnějšího závodu v ČR – 110. Primátorek. Mělník reprezentovala v pátek čtyřka s kormidelníkem složená z mělnických gymnazistů, kteří vybojovali výborné 2. místo za studenty ze Sportovního gymnázia Pardubice. V sobotu vyhráli závod ženy Masters v kategorii D a muži Masters v kategorii C a I. V závodech osmiveslic mužů měl Mělník několik svých odchovanců, aktuálně veslujících v pražských klubech, mj. Štěpána Kellera a Honzu Chlebovského, kteří budou Českou republiku reprezentovat na 31. Letních světových univerzitních hrách v Chengdu. Gratulujeme!!! 

V jarní části sezóny se náš klub zúčastnil závodů v Praze, Neratovicích, Ostravě, Ústí nad Labem a Lysé nad Labem, kde většina našich veslařů získávala medaile či první zkušenosti se závody.

Děkujeme všem, kteří pomáhají našemu klubu!                                                                     (rh)

Výsledky ze závodů naleznete zde.

Foto naleznete zde nebo zde.