Oslavy 140. výročí vzniku KVM 1881 a jedinečný skifařský závod

       V sobotu 12.11. 2022 se v dopoledních hodinách konala Valná hromada KVM 1881, na kterou navázala tradiční Žába a oslavy 140 let od vzniku našeho klubu. Oslavy se konaly až letos z důvodu covidových opatření v loňském roce.

       Před obědem se mladí sportovci z našeho klubu snažili vyběhnout nejprudší kopec v Mělníku, zvaný Serpentina v co nejlepším čase. Poté si zazávodili v Memoriálu Karla Stibora na gigové čtyřce okolo pilíře. Po skončení běhu a závodu okolo pilíře, následoval hlavní program oslav.

       Před druhou hodinou jsme pokřtili spolu se starostou města Mělník Ing. Tomášem Martincem novou osmiveslici jménem Finlandia. Pořízení této lodi finančně podpořilo město Mělník. Děkujeme!!!  

       Poté následoval jedinečný skifařský závod o Pohár předsedy. Tohoto závodu se zúčastnili reprezentanti ČR a jedni z nejlepších veslařů České republiky v současné době – Jiří Šimánek, Dalibor Neděla, Daniel Nosek, Filip Zima, Tomáš Zobal, Adam Šnajdr, Václav Baldrián, Matouš Dočekal a také mělničtí odchovanci Jan /Rohlík/ Chlebovský, Jiří /Opičák/ Oppitz, Štěpán /Shrek/ Keller a náš junior Jan Valsa.

       Závody to byly opravdu jedinečné s neskutečnou atmosférou, výbornými výkony a skvělým komentováním Matěje Macha /reprezentant ČR a mělnický odchovanec/ a jeho rozhovory se závodníky. V závodním programu se do finálové jízdy probojovali Václav Baldrián s Matoušem Dočekalem a celkovým vítězem se ve strhující finálové jízdě o Pohár předsedy stal Václav Baldrián. Gratulujeme!!!

Celý program oslav ukončilo v podvečer vyhlášení vítězů dnešních jednotlivých závodů a nejlepších sportovců našeho veslařského klubu za rok 2022.

Děkujeme všem členům, rodičům naší mládeže, kteří podpořili tuto akci a také všem hostům a návštěvníkům za účast a skvělou podporu při závodech!                                                                     (rh)