Klub veslařů mělnických a podzimní část sezóny roku 2023

Druhá polovina sezóny byla zahájena již 14. srpna, kdy se s mládeží vydali trenéři na letní soustředění do Třeboně, kde toho spoustu naveslovali a najezdili na kolech. Celé soustředění vyvrcholilo víkendovými závody – pátečním Beach sprintem (v juniorech zvítězil Jan Valsa) a Třeboňskou regatou.

O dalším víkendu jsme se vydali tradičně na závody do Litoměřic, kde jsme opětovně získávali medaile a úspěchy.

1. září jsme se zúčastnili sprintů v Roudnici nad Labem, kde se nám opětovně dařilo a na závěr jsme vyhráli osmu složenou z mělnických závodníků či odchovanců.

V neděli 3. září se Anna Plecitá, Alena Daňková a Jan Valsa zúčastnili dalšího kola Beach sprintu v Mostě. Aleně Daňkové se podařilo zvítězit v kategorii juniorek! Na jezeře se konal ještě závod SEV.EN CUP o nového skifa pro žáky a žákyně. Za nás statečně bojovali starší žáci na čtyřce s kormidelníkem, ale v jízdě vypadli s pozdějšími vítězi a mistry ČR z Hodonína.

9.-10. září jsme závodili v Brandýse nad Labem na Polabském poháru a jako každý rok to byly závody hojně obsazené a i zde jsme slavili úspěchy.

Zítra tj. 16.9. se na Máchově jezeře zúčastní Mistrovství ČR Beach sprintu Anna Plecitá, Alena Daňková a Jan Valsa. Mělničtí masters veslaři se o tomto víkendu zúčastní regat v Praze a Táboře.

Co nás čeká dále v podzimní části sezóny?

22.9. – MČR ve sprintu v Račicích

1. – 24.9. – MČR družstev v Račicích

28.9. – brigáda před závody

30.9. – Pohár Klubu veslařů mělnických 1881, přijďte se podívat a podpořit naše veslaře!