Po delší odmlce Vám přinášíme shrnutí „podzimní“ části veslařské sezóny, která začíná již v srpnu. Nejprve se na začátku srpna konalo letní cyklistické soustředění jako již tradičně v areálu Babočka. Poté se veslařského soustředění ve Francii zúčastnili Michal Čvančar a Lukáš Křížek v projektu ROW TO OLYMPIC, o kterém jsme informovali již dříve (odkaz na článek ČVS zde).

Část mělnických veslařů se zúčastnila o předposlední srpnový víkend Mezinárodní třeboňské regaty a 1. kola Beach sprintu, kde bylo možno shlédnout tuto budoucí olympijskou disciplínu. Výsledky naleznete zde a zde. Matěj Muška se dále zúčastnil i ostatních dvou kol Beach sprintů v Seči a v Mostě.

Poslední srpnový víkend se již celý klub vydal do Litoměřic na místní 68. ročník Litoměřické regaty. Závody byly úspěšné, medaile se jen sypaly. Výsledky naleznete zde. Oficiální fotografie zde.

3.9. se naši veslaři zúčastnili také Roudnických sprintů, kde místní veslaři letos oslavují 140 let od svého zaležení. Výsledky naleznete zde

O dalším víkendu se mělnická mládež zúčastnila 55. ročníku Polabského poháru spojeného s oslavami 80. let od založení místního veslařského oddílu a závody to byly opravdu velké s velkým počtem účastníků a závodů. Výsledky naleznete zde.

Od 7. – 11.9. se část mělnických Masters veslařů zúčastnila Světové veslařské regaty Masters konané ve Francii ve městě Libourne. Výprava to byla úspěsná, nejen medailovými úspěchy, ale i se skvělými zážitky z Francie a výbornou organizací těchto závodů. Krátké shrnutí ze závodů naleznete zde.     

Poté následovala 14-ti denní odmlka v závodění, ve které se konalo Mistrovství světa ve veslování v Račicích, kterou jsme využili uspořádáním brigády v KVM, kdy byl uklízen klub a okolí klubu. Všem zúčastněným děkujeme!  

V pátek 30.9. se náš klub zúčastnil Mistrovství ČR ve sprintu v Račicích.

Mistry ČR ve sprintu se stali Jan Valsa a Matěj Muška na dvojskifu dorostenců.

Vícemistry ČR se stali Jan Valsa na skifu dorostenců, Zuzana Valsová a Pavla Hradecká na dvojce žen.

Bronzové medaile vybojovali Jan Valsa, Matěj Muška s Děčínem na párové čtyřce dorostenců, Matěj Muška ve společenství na osmě dorostenců, Aleš Jakoubek, Rudolf Hradecký na párové čtyřce mužů, Jakub Mraček, Karel Novotný na dvojce bez kormidelníka juniorů. Všem medailistům a mistrům ČR gratulujeme!

Výsledky naleznete zde. 

Fotografie z většiny závodů naleznete v naší galerii od Martiny.

Co náš ještě čeká? Dne 8. října Pohár Klubu veslařů mělnických, srdečně Vás zveme, přijďte se podívat a fandit našim závodníkům!                                                                                          (rh)